A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

CK Fede

22.01.2013 10:42:37 | Štěpánka333
Štěpánka333
Nyní v neděli jsme se vrátili z každoročního pobytu v italské Aprice. Dosud jsme jezdili s CK MILE, ta ale letos nejezdí. Vybrali jsme tedy CK Fede, ale to, co jsme zažili, je něco hrozného. Služby na úrovni zhruba osmdesátých let. Cesta tam - dávno zakázaným, nevyhovujícím lůžkovým autobusem. Asi se nikdo v CK nezamýšlí nad tím, co by se stalo, kdyby nás vyklopili. V dnešní době jsou již bezpečnostní pásy i v autobusech a tady se má ležet???? Nechápeme. To to mají podplacené, že je nikde policie nezastaví, či co???? Díky tomu, že v Aprice působí stejná delegátka jako za časů CK Mile, tak jsme byli v podstatě spokojeni. Ale celý pobyt jsme měli obavy z cesty zpět. Tentokrát naštěstí pan řidič autobus do lůžkové úpravy nerozložil, za což mu velmi děkujeme. Avšak čekala nás další hrůzostrašná cesta. Autobus pochopitelně neměl bezpečnostní pásy (ani na prvních sedadlech!), jak si toto může CK na cestu z Itálie dovolit opravdu nechápeme. Pan řidič jel sám (cesta trvá cca 14 hodin). První pauzu udělal skoro hodinu dlouhou. Ano, dle AETRu má mít 45 minut, v pořádku. A pak nastalo další, snad již očekávané hrůzostrašné překvapení. Na pumpě kdesi v Německu přistoupil "druhý" řidič. Jak jsme ale v zápětí pochopili, tak druhý řidič byl z autobusu, který na danou pumpu přijel z Livigna. To znamená naprosto neodpočinutý, jednalo se jen o výměnu řidičů, aby kolečka z tachografu byla zamotaná a případná policejní kontrola se v tom zamotala. Po hodině a půl řízení řidič vzdal a v řízení pokračoval řidič první. Pouze jsme zírali a nemohli pochopit. Toto se v roce 2013 dělá s lidmi??!! Kdyby vozili uhlí nebo dříví, tak to pochopíme, ale s lidmi??? CK Fede opravdu nikdy nikomu nikam nedoporučíme, chovají se k lidem hůře než ke zvířatům. Zažitá cesta odpovídala cestování někdy před 20 lety.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
27.06.2016 14:36 46.227.171.***
CK FEDE - Val di Fassa 1.-6.3.2016  

Absolvovali jsem s CK FEDE výbornou zimní dovolenou. Při přečtení recenzí jsem se začínali bát, ale opravdu není čeho. Jeli jsem z Moravy s vozem do Prahy. Řidič ochotný, v autobuse teplo. V Praze jsem přesedli do velkého autobusu a vyrazili směr Itálie - Val di Fassa. Při zastávce řidiči rozložili sedačky na lehátkovou úpravu. Leželi jsem vždy hlavama k sobě a nohama k sobě - takže žádné čuchání cizích nohou. Ráno řidiči sedačky složili a vyvezli nás v sedačkách. Na místě výborný pan delegát. A to samé na zpáteční cestě. Nicméně jsem měli zpoždění, protože byla sněhová kalamita a zavírali se silnice. Ale zato cestovní kancelář opravdu nemůže. Když v této situaci si začne stěžovat nějaká "kráva", jak je to hrozná cestovka, tak může být ráda, že se dostane do ČR, nebo si měla jet vlastním autem. Za sebe hodnotím - vše OK (((clap)))

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
09.03.2016 23:20 89.177.71.***

S CK Fede mám jen ty nejlepší zkusenosti. To ze si nejaka manicka z novy rozhodla splacat dohromady nejake video a vsichni si ted na tom budou honit ego. Tak jak vy s lidmi jednate tak oni budou jednat s vami

• Anonym (3)
Neregistrovaný uživatel
08.03.2016 18:39 109.81.210.***
Re: CK Fede  

ano luzkova uprava se pouziva POUZE jen pri stojicim vozidle !!

• Anonym (2)
Václav Brož
12.03.2015 21:41 90.180.194.***

Vrátili jsme se 5.3.2015 z Passo Tonale z hotelu Locando Locatori, prudiči typu štĕpanka 333 ať radši sedí doma na zadku a nikam nejezdí, za partu z Chodova plná spokojenost, doprava lůžkový autobusem je vynález hodný Nobelovy ceny, ráno přejíždíte vyspalý, ve dveřích Vás vítá super průvodkynĕ,hotel čistý, jídla dostatek a hlavně sluncem a snĕhem zalité svahy a proto jsme sem jeli!.Takže za rok zas znovu s Vámi. :-)

• Anonym (10)
  • Anonym (3)
Neregistrovaný uživatel
15.02.2015 14:41 90.178.156.***

Dobrý den, máme naprosto identickou zkušenost. Při cestě zpátky velice nepříjemné zkroucení na sedačkách v "lehátkové úpravě" (bohužel spolucestující, se kterými se setkáte hlavou nebo nohama nedbali moc na osobní hygienu, takže otřesný zážitek), avšak horší byl cestou zpět-zima, nefunkční WC, neochotný řidič, který zastavoval zásadně na místech, kde toalety nebyly (asi aby nás potrestal, že jsme chtěly zastavit na WC dříve, než za 4h) sedačky se na horním patře propadaly, takže jsme ležely-téměř levitovaly na velic omezeném prostoru. O vyspání nebo pohodlné cestě není řeč, řidič jel neskutečným způsobem, kdy s vámi celý bus poskočí (doted nepochopím, jak se mu to povedlo). Nepříjemná zkušenost, už nikdy!

• Anonym (2)
  • Anonym (6)
Zdeněk H.
01.02.2014 14:06 89.176.238.***
Zkušenost  

Jezdím lyžovat do Itálie každý rok, zkušeností mám s více CK. Letos jsem jel poprvé s CK Fede. Ve svých 57 letech už mám rád přiměřený komfort a nesnáším diletanství. Byl jsem naprosto spokojen s cenou zájezdu, jednáním pracovníků CK, dopravcem (střídání řidičů mají docela chytře vymyšlené a samozřejmě v pořádku), s delegátkou, ubytováním i stravou. Přihodila se i jedna nestandardní situace, kterou CK Fede vyřešila na svůj účet ku prospěchu 2 klientů. Vadili mi pouze někteří spoluúčastníci - prudiči. Po tomto zájezdu hodnotím CK Fede, jako seriozní firmu, budu doufat, že můj dobrý dojem není jen dílem šťastné náhody a opět s nimi pojedu.

• Anonym (4)
  • Anonym (3)
ten kdo vi
22.01.2013 11:51 89.176.161.***

Vypadá to,že zamotaná jste v tom především vy.Pokud jsem správně pochopil,váš "problém" spočívá v tom,že autobus neměl pásy a jel jeden řidič.Vůbec nebudu hovořit o tom,že dle vás "měl být autobus zakázaný",nejste pracovníkem Stanice technické kontroly a tyto soudy vám tudíž nenáleží.Pokud měl vůz platnou STK,je to zcela zcestné tvrzení.Co se týká lůžkové úpravy,zkuste se někdy podívat na německé inzertní weby kolik takových a často zánovních vozů jezdí i u našich západních sousedů.Bezpečnostní pásy na všech sedadlech jsou povinné u autobusů vyrobených po datu 6/2004,u vozů před tímto datem povinné nejsou a není to problém CK ani dopravce a nelze za to nikoho postihovat.Závěrem potom vězte,že délka směny jednoho řidiče může činit bez zkráceného denního odpočinku 15 hodin a to až třikrát týdně,z toho samotné řízení 2x10 hodin v týdnu(sama uvádíte,že cesta trvala 14h,počítám že se všemi přestávkami a prostoji).Proto myslím,že je vhodné si před tím,než začnu špinit něčí jméno a práci zjistit ,zda k tomu mám právo či nemám.

• Anonym (46)
  • Anonym (48)
Štěpánka333 22.01.2013 10:42
CK Fede  

Nyní v neděli jsme se vrátili z každoročního pobytu v italské Aprice. Dosud jsme jezdili s CK MILE, ta ale letos nejezdí. Vybrali jsme tedy CK Fede, ale to, co jsme zažili, je něco hrozného. Služby na úrovni zhruba osmdesátých let. Cesta tam - dávno zakázaným, nevyhovujícím lůžkovým autobusem. Asi se nikdo v CK nezamýšlí nad tím, co by se stalo, kdyby nás vyklopili. V dnešní době jsou již bezpečnostní pásy i v autobusech a tady se má ležet???? Nechápeme. To to mají podplacené, že je nikde policie nezastaví, či co???? Díky tomu, že v Aprice působí stejná delegátka jako za časů CK Mile, tak jsme byli v podstatě spokojeni. Ale celý pobyt jsme měli obavy z cesty zpět. Tentokrát naštěstí pan řidič autobus do lůžkové úpravy nerozložil, za což mu velmi děkujeme. Avšak čekala nás další hrůzostrašná cesta. Autobus pochopitelně neměl bezpečnostní pásy (ani na prvních sedadlech!), jak si toto může CK na cestu z Itálie dovolit opravdu nechápeme. Pan řidič jel sám (cesta trvá cca 14 hodin). První pauzu udělal skoro hodinu dlouhou. Ano, dle AETRu má mít 45 minut, v pořádku. A pak nastalo další, snad již očekávané hrůzostrašné překvapení. Na pumpě kdesi v Německu přistoupil "druhý" řidič. Jak jsme ale v zápětí pochopili, tak druhý řidič byl z autobusu, který na danou pumpu přijel z Livigna. To znamená naprosto neodpočinutý, jednalo se jen o výměnu řidičů, aby kolečka z tachografu byla zamotaná a případná policejní kontrola se v tom zamotala. Po hodině a půl řízení řidič vzdal a v řízení pokračoval řidič první. Pouze jsme zírali a nemohli pochopit. Toto se v roce 2013 dělá s lidmi??!! Kdyby vozili uhlí nebo dříví, tak to pochopíme, ale s lidmi??? CK Fede opravdu nikdy nikomu nikam nedoporučíme, chovají se k lidem hůře než ke zvířatům. Zažitá cesta odpovídala cestování někdy před 20 lety.

• Anonym (7)
  • Anonym (57)
Zpět na všechny diskuze