A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

CK a jejich pravdy-nepravdy

15.06.2008 13:21:41 | micák
micák
Stále dokola se opakuje téma - co uvedla CK a co byla skutečnost.Malý slovníček vysvětlující základní pojmy:
moře 50 m - moře 200 m,moře 50 m+pláž 150 m - jste na kopci vysokém 100 m, bylo rekonstruováno... - objekt na spadnutí(vyměněny jenom hlavní dveře), poloha blízko pláže nebo bezprostřední blízkost moře - k moři je nejméně 800 m, plážový mikrobus - to pozor (k moři je nejméně 2 km),vhodné i pro náročnější - polorozpadlá barabizna, rozkládací gauč pro 2 osoby - pryčna stlučená hřebíky která se za noc dvakrát rozpadne, alkoholické nápoje vlastní výroby - návrat se slepeckou holí, lednička na patře - místo sotva na dvoulitrovou PET lahev (společná pro dalších 5 apartmánů....
Všechny vzdálenosti (k moři a pod.) se musejí vynásobit minimálně dvěma, hlavní železniční tratě a dálnice v bezprostřední blízkosti se záměrně neuvádějí - stejně jako letiště.V 90% CK neuvádějí pravdu a proto jsou potom zážitky tak tristní.Na netu jde dnes najít vše okolo - i mapy, na nichž uvidíme ubytování shora a můžeme si tak udělat představu, do čeho jedeme.CK chtějí jenom peníze a potom už jim klienti moho vlézt na záda...
To je skutečnost našich CK.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Eva Olmik 24.07.2009 20:43
RE: Králové podvodníků.  

Kde sedí králové podvodníků nevím,ale kde sedí ti,kteří vyhrožují za zveřejnění recenze zde,bych možná věděla.Dnes se kšeftu nedaří,krach TT i krize ovlivnily zájem lidí o cestování,tak se hledá viník - ne v chybném jednání s klientem a neúplných či zkreslujících informacích,ale v tom,kdo si dovolí prezentovat svůj názor.Jinak sleduji rádoby generály po bitvě a už se v tom neorientuji.***********http://www.radio.cz/cz/clanek/118568***********Na letošní rok měly cestovní kanceláře nasmlouváno více jak 2.650.000 zájezdů. Podle naší prognózy se prodají tak dva miliony. Tudíž na začátku letní sezony bylo nasmlouváno cestovními kancelářemi 650 tisíc zájezdů, které nebudou realizovány. Naprostá většina těchto zájezdů se podařila cestovním kancelářím vystornovat, ale i v současné době je určitý převis nabídky nad poptávkou." 8-O je-li tomu opravdu tak,proč CK nezmění své jednání s lidmi?To mi hlava nebere.

juekud
23.07.2009 22:25 82.209.18.***
Králové podvodníků.  

Tak ti sedí v Opavě.CK Muzeon nabízí po léta,ve všech možných periodikách regionu,pobyt na fr.rivieře.Přímo ST.Tropez!Ale ve skutečnosti,vás vyvezou do umaštěného kempu,daleko ,daleko od populárního městečka.To je jen takový natahovák na lidi.Je fakt ,že v OP si od nich nikdo nekoupí ani lístek na trolejbus.

Brehi 13.02.2009 14:11
RE: RE: Pro Micáka  

Mohl by mi, prosím, Micák poradit od které cestovní kanceláře jede na dovolenou letos? Cena se mi zdá téměř neskutečná. Chtěli bychom letos také do Itálie za slušnou cenu a nevím na kterou ck /když to tady čtu/ se máme obrátit. Díky moc.

micák 16.07.2008 04:23
RE: RE: RE: Pravdy a nepravdy CK Tomi tour  

RE: Eva Olmik - nikdo učený z nebe nespadl, příště už budeš opatrnější.Když se zde zaregistruješ a budeš mít svoje logo (červené), můžu Ti poradit aby příště bylo lépe.Lze si psát totiž přímo i s ostatními zaregistrovanými lidmi.
Domnívám se, že určitě tady na Orbionu najdeš rady a pomoc pro příští dovolenou - kdy, kde, kam, jak, s jakou CK a proč....
Taky jsem kdysi párkrát "narazil", a tak si dnes dávám velký pozor.Dlouho dopředu si prověřuji vše okolo dovolené.Díky internetu se dnes dozvíš doopravdy vše....
Pobyt se dá přizpůsovit individuálním požadavkům klienta.Pokud chceš - rád poradím.

Eva Olmik
13.07.2008 17:12 69.41.173.***
RE: RE: Pravdy a nepravdy CK Tomi tour  

Micaku,dobrý,ale pokud to byla moje první cesta k moři,nelze se divit bezradnosti.Dnes jsem dojela z Makarské a bohužel - díky mlžení cestovky jsem měla zkaženou dovolenou tak,že jsem po třech dnech chtěla odjet.Ubytování bylo příšerné,mám pocit,že vězeňská cela má větší rozměr než mnou obývaný jednolůžkový pokoj.Za stejnou cenu se lidem dostalo velmi rozdílného ubytování,od 2lůžk. apartmánů s obývákem a kuchyní přes slušné 2lůžk. pokoje s kuchyňkou až po moji celu 2 x 2,5 m.Vzdálenost od moře nikoliv 350 metrů,ale víc než kilometr.Hygiena děsivá,kromě toho nám občas dělali společnost broučci zvaní rusi.O úklid se muselo požádat,respektive o vysypání koše,jinak úklid neexistoval.Pokoj předán s plechovkou od piva i drobky ve skříni.Delegátka se snažila pomoci s výměnou pokoje,ale nepochodila.Majitelé argumentovali,že pokoj byl přidělen už cestovkou,ani snaha připlatit za lepší bydlení nepomohla.Nikdy víc takhle!!!Řečeno poněkud hrubě,pěkně se mnou vydrbali.Stížnost,samozřejmě podávám nejen cestovce,ale i na asociaci cestovek.Fotky mám,"reklamu" cestovce udělám,až si to poskládám v hlavě.Jako alergička jsem byla nucena hledět do zdi protějšího domu hodně často,protože na silné slunce jsem nemohla,pouze ráno nebo večer.Znám všechny kavárny na Makarské včetně internetové kavárny,tak jsem trávila čas,abych nemusela sedět na pokoji.Večery a společnost jsou samozřejmě bez chyby. :-(

micák 12.07.2008 07:47
RE: Pravdy a nepravdy CK Tomi tour  

Re:Jana 1302 Ahoj,dnes si můžeš na netu najít podrobné mapy, kde uvidíš jak daleku je ubytování od moře, kde je silnice, železnice a pod.Tuto skutečnost jsi asi podcenila.......
O jednání s CK si nechám podrobně vysvětlit půdorys ubytování, popř. zařízení a vybavení kuchyňky, složení pláže u moře (písek, oblázky).Ck o negativech schválně nemluví a zastírají je.Využívají bezradnosti klienta a mají už připravený scénář pro jednání tak, aby hyperbolicky zviditelnily klady a zápory zamluví a bagatelizují.
Já si nechám dopsat do smlouvy co uznám za vhodné a už se mi to mnohokrát vyplatilo.Když CK nechce - jdu jinam.
Stížnosti na CK jsou v tomto státě k ničemu, protože právo je obtížně vymahatelné a CK už mají "fígle" jak otupit klienta.Je to dáno zákony této republiky a lobismem, prodejností zákonodárců.O tom ale nechci psát - na tohle tato diskuze není.
Prostě - pečlivě si osondovat CK, zjistit místo pobytu na mapách a nedat se zlákat kolorovanými fotografiemi v nabídce a super popisy v katalogu...

jana1302 11.07.2008 09:10
Pravdy a nepravdy CK Tomi tour  

Právě jsem se vrátila z Ibizy (hotel San Remo/S´Estanyol), kde jsem byla s Tomi tourem. Pláž v katalogu na fotce vypadá nekonečná, ve skutečnosti je to trapná miniplážička, která v plné sezóně nemůže pojmout všechny klienty těchto dvou hotelů. Už teď jsme tam byla hlava na hlavě. Lidi si tam chodili dávat ručníky na lehátka už ráno před snídaní, aby měli dobrá místa. Bazén rovněž neodpovídá fotce. Po mé zkušenosti všem, kdo budou mít zájem o rodinný pokoj (jako já letos), CK vás musí informovat, jak takový pokoj vlastně vypadá. Já po loňských zkušenostech automaticky myslela, že bude obsahovat 2 ložnice. Omyl! Jedna místnost s manželskou postelí a příšernými 2 přistýlkami.... CK Tomi tour mě ovšem o tomto vůbec neiformovala, ačkoliv jsem si nyní zjistila, že je to povinností každé CK.
Jinak jsem měla pocit, že jakkýkoliv problém přehrála delegátka na to, že je to vlastně problém hotelu a CK s tím tím pádem nemůže nic udělat... a ani neudělala. Moje první a poslední dovolená s Tomi tourem!

• Anonym (1)
  • Anonym (2)
Joanna 08.07.2008 17:03
RE: RE: Pro Micáka  

Díky za vysvětlení, já už jsem se bála, že jsi nějaký zapšklý a nerudný dědek, který dopustil, aby zažil nějakou takovou fuj dovolenou. A co se týče toho konzervatismu. Taky jsem taková do loňska byla a zjistila jsem o co jsem se připravila. Mám tuny papírových fotek, obsáhlá alba a já nevím co ještě. Teď se na to můžu doma dívat, anebo otravovat návštěvy, ale nemůžu fotky poslat tomu, který by je rád viděl. A taky porovnal, co nabízí cestovka a co je skutečnost. Tak proto chci fofit co nejvíce lokalit a poskytnout je těm, kteří tápají a hledají, kde by bez újmy na zdraví a nervech by strávili zaslouženou dovolenou. Tak ti přeju, abys o těch špatných zážitcích psal jen z rešerší druhých a ty se jim obloukem vyhnul. :-D

micák 08.07.2008 05:12
RE: Pro Micáka  

Re:Joanna - já jsem bohužel konzervativní a tak mám "jenom" klasický foťák a fotky si dávám do alb.
Re:Hynek - lhaní cestovek jsem popsal porovnáním toho co uvádějí a z reakcí na tomto webu od klientů, kteří popisují, co zažili na místě....
Tento rok jedu do Itošky na 17 dní za 8.000,- (billo 3-4 za apt.), ostatní to samé nabízí za 5.000,- a více na osobu a týden!
Ono si stačí přečíst diskuzi na těchto stránkách, a člověk ví na čem je.Pečlivým hledáním se dá najít solidní cestovka, já jsem díky tomu zažil jenom málo excesů.Ale třeba před pár lety s CK Atlantika na Gargánu, hotel Marechiaro: klidná rodinná dovolená, moře 50 m (dle katalogu CK) - skutečnost: hotel plný uřvaných adolescentů, moře 250 dlouhých kroků od východu z hotelu přes silnici se silným provozem, těsně za hotelem železnice, parkoviště 450 m od hotelu za 50E na týden....
Já už dnes neřeším problém s CK, mám svoji se kterou jezdím a jsem spokojený.Hledal jsem ji ale kdysi na netu půl roku, když jsem bral všechny pro a proti.
Když se nyní podívám, co nabízí CK o místech, které znám, co uvádějí - bohužel je to smutné....
Slovní obraty "ťapání" (význam mi unikl, nebo spíše nenapadl), "lživé tvrzení" - to je silné, ale asertivně je přecházím, jako vytí hladového vlka....

Joanna 07.07.2008 18:43
Pro Micáka  

Prosím, Micáku, přilož nějakou fotku o těch špatných zkušenostech. Koukla jsem na tvůj profil a žádnou fotku jsem nenašla, ani krásnou, ale ani strašnou.

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze