A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Cestování s německou cestovkou

12.11.2012 16:59:31 | iveta130
iveta130
Dobrý den, máte někdo zkušenosti s cestováním z Německa? Zjistila jsem, že se u německých cestovek
ceny za zájezdy pohybují snad o polovinu levněji, než u nás v ČR! Ale problém je,
že neumím moc anglicky, jsem spíš tak na pokročilé úrovni. Zvládne se to, i když člověk nerozumí všemu?
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
schnauzer 06.02.2013 19:45
Re: Cestování s německou cestovkou  

Pokud němčina není zrovna vaším přítelem na přímou komunikaci s německou cestovkou, zkuste třeba www.nacesty.cz. Komunikace plzeňské agentury v češtině,vouchery, letenky pošlou podle typu cestovky emailem nebo v obálce, platit lze převodem v bance. Na letištích nebo a hotelích angličtinu normálně uplatníte. Pozor ale, ne všechny zájezdy se cenově vyplatí. Záleží např. odkud letíte a kam.Navíc si musíte zvyknout, že naše cestovky létají většinou na týden nebo násobek týdne, většinou chartery. Ale u německých cestovek je větší množství letišť,pravidelných linek, počet dní je v podstatě neomezený, a pozor - také ceny zájezdu se den ode dne v nabídce mění. Je to divné, ale je to tak.

Neregistrovaný uživatel
04.02.2013 18:27 90.182.25.***

Lepsi nez nakupovat pres nemeckou cestovku je koukat na ceske slevove portaly -
Ja pravidelne nakupuji na slevovem vyhledavaci *****.cz na kterem jsou pobyty se slevou kolem 50% a vice.

Nabidka pobytu je fakt siroka - http://www.*****.cz/all/pobyty-a-cestovani/

Zatim vse bez problemu. :-)

Jiří Kuchta 21.01.2013 01:41

Těch diskusních témat věnovaných německým cestovkám tu bylo už nespočet. Zkuste se trochu porozhlédnout.
Při komunikaci s nimi vám je angličtina celkem k ničemu, v Německu se totiž mluví německy. Tím samozřejmě nechci říct, že by se s delegátem u moře nedalo anglicky domluvit, on tam tu angličtinu k práci většinou potřebuje.

Objednání zájezdu přímo u nich je bezproblémové a dá se zvládnout třeba v neděli o půlnoci za asi 15 minut se vším všudy. Tady je ale dobré si uvědomit, že i když mají většinou stejnou databázi zájezdů, objednávkové systémy nejsou stejné. Například Schauinsland preferuje že vám zatelefonují, zkontrolují objednávku (třeba mi našli že jsem přítelkyni zapomněl správně nastavit pohlaví) a domluví se na zaplacení (karta nebo třebas osobně na letišti). Jinde je to automaticky online a po mejlu.
Doklady k cestě dostanete buď kompletně mejlem (někdy v rámci těch zmíněných 15 minut), nebo vám přijde dopis že dokumenty si vyzvednete na letišti před odletem u jejich přepážky, nebo pokud je dost času tak moho také přijít poštou. Vždy to FUNGUJE naprosto spolehlivě.

Pokud si na to sami netroufáte, tak použijte služeb Student Agency, která vám to zprostředkuje za stejnou cenu (a s nadějí na výhodné parkování nebo dopravu na letiště). Nevýhodou je, že to přes ně nevyřídíte za 15 minut. Musí do toho vstoupit jejich operátorka, ta s vámi dohodne podrobnosti a dopravu, pak vám pošle smlouvu, tu musíte podepsat a oskenovanou vrátit. Naštěstí už se naučili přijímat platbu kartou nebo převodem z většiny českých bank. Potřebné dokumenty dostanete také přeložené do češtiny.

schnauzer 17.11.2012 16:33

Není absolutně se něčeho obávat. Už dlouhá léta létáme s německými cestovkami /které nám zajišťují buď celý zájezd nebo třeba jen ubytování/nebo z německých letišť od Španělska po Thajsko. Vše funguje naprosto v pohodě. Vyjdou maximálně vstříc. I nabídka hotelů je o hodně lepší než z ČR. Neváhejte! :-)

iveta130 12.11.2012 16:59
Cestování s německou cestovkou  

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s cestováním z Německa? Zjistila jsem, že se u německých cestovek
ceny za zájezdy pohybují snad o polovinu levněji, než u nás v ČR! Ale problém je,
že neumím moc anglicky, jsem spíš tak na pokročilé úrovni. Zvládne se to, i když člověk nerozumí všemu?

Zpět na všechny diskuze