A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

Cesta do ciziny za prací

21.09.2014 11:19:14 | Tezsy
Tezsy
Ahoj. Mám již nějakou dobu v plánu někam odcestovat za prací. Představa je zatím taková, že by to bylo někdy příští rok jaro-léto, abych našetřila peníze a také proto, že u mě zatím vítězí sever (Irsko), tak aby tam nejela v té největší zimě:).
Jde mi ale o to, že zatím nemám nic připravené, zjištěné žádné informace, a samozřejmě mám spoustu otázek a nevím na koho se obrátit. Ráda bych si tedy promluvila s někým, kdo má zkušeností s prací, nejlépe tedy v Irsku a dal by mi nějaké rady:), případně dal tip, kam jinam než na Orbion.cz se obrátit.
Základní info o mně: Nikdy jsem neletěla. Nikdy jsem nejela do ciziny na blind. Anglicky jsem dlouho nemluvila (ale toho se nebojím). Nemám pracovní zkušenosti, které bych využila (tzn. hlídání dětí, práce v kavárně/hospodě, v obchodět atp. Bude mi 24, pracuji brigádně na dohodu, nemám žádné závazky.
Nějaké z mých otázek a věcí, co mě zajímá:
Využít služby agentur (jako je studentagency atp.) nebo si vše naplánovat sama?
Jak těžké je sehnat v Irsku práci a bydlení?
Mám jet sama nebo si sehnat někoho k sobě (opakuji, nemám žádné zkušenosti)?
Na co si dát pozor, co si ohlídat před odletem?
Kolik mít našetřeno?...

a spoustu dalších otázek, co se týče doktorů, účtů, pojištění, musím to někde nahlásit... atp...

Vím, že to není jednoduché a že se na to musím pořádně připravit. Jsem opravdu odhlodlaná a vím, že se mi to podaří. Je mi jedno, který měsíc to přesně bude, beru na vědomí, že to na poprvé nemusí hned vyjít. Nestojím si za tím, že to musí být Irsko, ale vždy se mi ta země líbila nejvíc. Může to být cesta na měsíc, na dva, na půl roku, klidně i na celý život, ničemu se nebráním, jenom nechci "zkejsnout" po škole někde v kanclu a mít stereotyp dalších několik desítek let, chci využít možnosti, jaké dnes máme a splnit si svůj velký sen:).

Díky moc za všechny rady a tipy zkušených cestovatelů.

T.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@