A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

České kormidlo?

02.03.2008 17:25:54 | ivetk
Aké skúsenosti máte s touto CK? Syn sa chystá s nimi do Chorvátska do hotela Kněžovič. Dakujem
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Jiří Kuchta 03.12.2017 22:17
Štrasburg  

Právě se vracím z adventního Štrasburgu. Cíl báječný, předplacené počasí se bohužel zhoršilo o dvě hodiny dříve než bylo zapotřebí. Průvodkyně v pohodě, ráno když ještě nebylo po městě moc lidí nás provedla po hlavních bodech zájmu abychom se pak sami v davech návštěvníků dobře zorientovali. Termín se i přes nedělní šílenost ukázal jako velmi vhodný, protože první neděli v měsíci tam mají památky vstup zdarma.
Extra dík vedoucí CK, která v den odjezdu dokázala do zájezdu zařadit kamarádku která si "pozdě vzpomněla".
Takže jediný problémem byl ten, že na zájezd o délce jízdy přes 9 hodin nezbyl nějaký pohodlněji vybavený autobus (citelně chyběly opěrky rukou pro sedadla u okna) a málo místa mezi sedadly.

Neregistrovaný uživatel
20.10.2017 21:58 85.135.29.***
Danula  

Dobrý den. Chtěla bych moc poděkovat cestovní kanceláři České kormidlo. Vše bylo v naprostém pořádku. Odjezd byl na minutu a paní selegátka byla výborná, přátelská, vše vysvětlila. Hotel pěkný. Za nás veliká spokojenost. Dávám 1******* určitě doporučuji :-)

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
17.10.2017 08:30 81.30.228.***
BENÁTKY ,BURÁNO A MURÁNO 12.10.-15.10.  

ahojte -teď jsme se vrátili z podzimních Benátek s CK České Kormidlo 12.10.-15.10. a můžu říct že vše bylo v pohodě,/snad jen autobus-málo místa na nohy/,ale jinak perfektní a delegátka? na to není co dodat,zahrnula nás takovou spoustou informací a perfektní znalostí všech míst,provedla nás po místech,kde bychom se asi nedostali,doporučila levné restaurace,zašla tam s námi a vše vyřizovala svojí perfektní italštinou za mě určitě ještě využiji služeb této cestovky,jméno paní delegátky?- vím jen LENKA (((clap)))

Neregistrovaný uživatel
31.08.2017 09:33 78.80.53.***
Chorvatsko - Apartmány Rona Volta  

Věřte - nevěřte: cesta na Istrii může trvat 16,5 - 17 hod. To, že je ucpaná dálnice D1 se nedá ovlivnit, ale to, že CK rozváží klienty tři hodiny po pobřeží se ovlivnit dá. Dokonce poslední destinace mimo Istrii a celý autobus se všemi klienty se další hodinu vrací zpět na Istrii. Objednali jsme si pobytový zájezd, co nejblíže k moři a ne poznávací cestu napříč Istrií. Další překvapení na nás čekalo na místě, kdy jsme měli zaplacený apartmán s balkonem a ubytování bylo něco, jako kajuta bez balkonu. Volali jsme do CK, prý se budou snažit nám sehnat jiné ubytování, sliby chyby... prý nevěděli, že v letošní zimě byly balkony zazděné. Klienti, kteří byli ubytováni před námi tuto skutečnost věděli z recenzí, už před odjezdem a také to s CK řešili - také marně. Při zpáteční cestě jsme absolvovali zase tří hodinové kolečko po pobřeží a mimo Istrii a jako bonus jsme dostali nesmyslnou hodinovou přestávku v Rakousku 50 min.od Mikulova, kdy vystupovalo asi 10 lidí. Logicky - pokud někdo jede z dovolené, tak už nemá mnohdy ani na kávu. Mmj. do Chorvatska si vezeme kuny a ne eura za které jsme si mohli dát kávu v Rakousku. CK nám napsla SMS, že jako kompenzaci nám vrátí 1500,- Kč - to bylo ještě za našeho pobytu v Chorvatsku. Do CK jsem napala zpětnou vazbu a poslala číslo svého konta, na který mají zaslat kompenzaci. Odpovědí mi bylo zaslání dotazníku spokojenosti, kdy jsem nepochopila škálu hodnocení. Že by mi ty dvě vysoké školy byly na ... Přeji krásné dny. Babička Slávinka

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
30.08.2017 20:21 89.176.170.***
Zájezd do Chorvatska  

Kupovala jsem zájezd pro sebe a maminku na 1 den do Chorvatska. Nastoupili jsme do autobusu. Pak nás vysadili v Brně na okrajně s tím, že Chorvatsko není v zóně Schengenu, jelikož jsme občane Kazachstánu, řekli nám, že s námi bude problém. Peníze nic nevrátili, v cestovní kanceláři sdělili, že nejsou povinné za doklady, to musíme kontrolovat my. Ok. Pak jsem se dozvěděla, že nebyl by žádný problém, jet na 1 den, a na hranicích přímo staví vízum. ALE URČITĚ TUTO INFORMACE MUSÍ VĚDĚT CESTOVNÍ KANCELÁŘ, KDYŽ ČLOVĚK KUPUJE ZÁJEZD!!!!!! Do budoucna nebudu nic mít s touto cestovní kanceláří!! >:)

Neregistrovaný uživatel
10.07.2017 21:50 185.134.163.***
Itálie IgeaMarina České kormidlo  

Ahoj včera 9.7.2017jsme se vrátili z nejhorší dovolené hotel Mirella neskutečný přístup personálu, žádné nabízené výlety , popletený vouchery,a hrozná cesta autobusem nazpět do Hradce Králové :-( :-( >:)

• Anonym (2)
Neregistrovaný uživatel
02.07.2017 19:18 46.135.254.***
Chorvatsko- Crikvenica  

Dobrý den ,taky sem něco napíšu

Neregistrovaný uživatel
09.05.2017 22:02 212.158.133.***
LONDÝN  

Dobrý den, včera jsme se vrátili z prodlouženého víkendu z Londýna s CK České Kormidlo. Patrový autobus 80 lidí a přesto všechno bylo perfektní, když píšu všechno tak myslím všechno, cesta a přestávky, ubytování, výlety a hlavně a to zdůrazňuji "Pan průvodce" pan Žák. Zvládl 80 lidí v totálně přeplněných ulicích Londýna, na lodi v metru i ve vlaku, včetně trajektu, nikdy se nikdo neztratil, všem dal prostor si vybrat mezi plánovanou prohlídkou a nebo individuálním plánem a vysvětlil mu kudy kam a co tam, kde se setkáme a tak to bylo několikrát denně a každý den. Jednou i dvakrát denně jsme měli osobní volno. Vždy jsme všechno stihli. Vědomosti pana Žáka jako průvodce jsou silně nadstandardní. Ke každé památce jsme dostali odborný a nadstandardní výklad, to bych přál každému zažít. Už jsem zažil dobré průvodce, ale pan Žák je vyjímečný.

Neregistrovaný uživatel
20.03.2017 09:23 95.82.149.***
Paganella  

Andalo-Paganella a České kormidlo = osvědčená dvojice. V sobotu ráno jsme se vrátili. Středisko spíš menší, ale vyhovující terén pro všechny. Ubytování a italská strava , také bezva. Nejslabším článkem celého zájezdu byla delegátka (paní Zuzana), která neuměla italsky ani slovo a anglicky se domlouvala tíž (s Italy a anglicky ? O:-) ). Viděli jsme ji první a poslední den. Mně osobně to nevadilo, nemám s italštinou problém, ale někteří potřebovali pomoc s ubytováním a dotazy ke stravě. Celkový dojem zachraňovali řidiči, kteří celý zájezd nejen "odřídili". Takže, řidičům patří můj dík, ale paní "delegátka" - chyběl mi zájem o klienty, zastupovala CK ..... =-O

Neregistrovaný uživatel
13.03.2017 13:38 185.4.203.***
Petr a Hanka  

Čau, právě jsme se vrátili ze zájezdu CK České Kormidlo z Paganelly.
9. - 13.3.2017
Shrnu to do několika bodů -
1. Pokud chcete levně na hory, které stojí opravdu za to, je to ideální volba.
Zájezd tohoto typu má dost much, které musíte prostě vzít, buď pojedete, nebo už
ne... :-)
2. Cesta autobusem fajn, nové Neoplány, Brněnští řidiči jsou profíci a slušní, cestou zpět jsme se fakt nasmáli, pouští filmy, v patrovém buse Ondra s Frantou vám zajístí i české nápoje za lehce vyšší ceny, ale dá se to (Mattoni 20, Kofola 25, Plzeň 40)
3.Příjezd k ski-areálu: přijede se ráno, musíte se převléct buď v buse (holky) nebo venku, to jsem trochu zíral, nejsem citlivka, ale je to naho.... je tam mazlavá hlína a pokud se převlíkáte na trávníku, tak aby na vás nečuměli projíždějící lidé, zamažete si hadry či lyže... :-! každopádně dostanete ihned skipas od delágátky a jde se lyžovat (zavazadla zůstávají v buse a sraz bývá okolo 16:00 hodiny odpo po lyžovačce,
4. Areál Paganella - je fakt skvělý, možná lepší říct pro lehce zkušenější lyžaře, pro začátečníky tam jsou také poměrně velké modré tratě, ale nemůžou kamkoliv a musí to sjíždět lyžema i po červené... moje přítelkyně s tím měla potíž, takže doporučuji buď kabinovou lanovkou v pravo, nebo uprostřed do centra Andala, pokud je to nad Vaše síly :-[ co se týče cen, jsou snad lepší než někde v Krkonoších, typu Harrachov či Špindl, tady si na nic nehrají, jsou tu přátelští k Čechům, (české vlaječky na hoispodách apod) a je to tu fakt i pro mě, jako zkušeného lyžaře poměrně kvalitní, výhled z vrcholku Cima Paganella na jezero Lago di Garda a vůbec na celé okolí je famózní :-)
5. Co se týče delegátky, tady začíná potíž, ignorantka, v podstatě jsme ji viděli jen první den, dala nám skipasy a sbohem, (nutno říct, že zrovna mě osobně pomohla, protože nějaký ***** cestující vyhodil mé lyže v jiném hotelu a jiném městě a prostě si odešel pryč... toto nechápu... tak paní delegátka zavezla moje lyže k našemu hotelu do Molvena) ale tvářila se, jakobych za to mohl já... její přístup se mi vůbec nelíbil a je to důvod, proč už bych nejel s touto cestovkou, i když Paganellu určitě zopakuji, je to tam fakt pěkné.
6. Hotely a místa - toto je taky poměrně negativní faktor dovolené. Nemůžete si vybrat, ve kterém místě budete ubytovaní, takže kdo má štěstí - je v Andalu - přímo pod sjezdovkou, město, kde to fakt žije - kam se hrabe Špindl... nebo Molveno - město s jezerem a poměrně klidnou atmoškou, upřímně, v březnu tam už chcípl pes a mě moc nevyhovovalo, ale OK...co se týče hotelů, asi jak které, třeba náš - Aurora v Molvenu byl +/- ok, hodně malé pokoje, snídaně fajn, večeře nic moc podle mě, ale třeba jiným chutnalo, nemožnost se najíst poslední den... doporučuji se najíst v Andalu, v těch městech okolo je to fakt těžký, mají siestu a zavřené restauračky... v Andalu je to upřímně nej, nemusíte jezdit ráno skibusy, máte to pár set metrů ke sjezdovce, prostě paráda, - každopádně, za takovou cenu to prostě zkousnu, tak levnou dovču po svých nedáte :-)
7. Shrnutí - kdo má rád kvalitní lyžování, tam kde to celkem žije, doporučuji i přes slabou stránku organizace delegátky, doprava pánů řidičů je za jedničku, pomohli i přes chaos delegátky- odjezd byl fakt chaotický, zcela jiný systém sedadel, než jak jsme dojeli, přesto páni řidiči byli fakt profíci. Vše zvládli v klidu, nelekejte se, že hází z kufry, jsou fakt vyšťavení, to přehazování kufrů kvůli idiotským cestujícím bych já osobně nedal (musí to 8x vyskládávat tam a zase zpět, kvůli cestujícím, kteří hloupě dají svá zavzadla, kam nemají...)
Takže - za levno si opravdu zalyžujete, jídlo na hotelu průměr a místo je skvělé. Osobně tam asi pojedu příště po svých, ale i takové zájezdy mají své kouzlo a budu na to vzpomínat v dobrým :-)

Zpět na všechny diskuze