A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

České kormidlo?

02.03.2008 18:25:54 | ivetk
Aké skúsenosti máte s touto CK? Syn sa chystá s nimi do Chorvátska do hotela Kněžovič. Dakujem
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně
Neregistrovaný uživatel
23.09.2018 20:41 89.239.24.***
Re: CK České Kormidlo  

Takže vezmu to popořádku... Zájezd jsem kupovala u Invia, až poté jsem si začala zjišťovat, co je to za cestovku vlastně. Negativní recenze mě dost vyděsily, ale nevzdávala jsem to a rozhodla se dát všemu šanci.
Cesta do Chorvatska - cesta do Brna z Prahy úděs, ale za to Váš řidič nemohl. Chytili jsme zácpy a trvala celá 5 hodin jízdy.
V Brně na Zvonařce byl překlad do jiného busu, vše proběhlo v rámci možností v klidu, byl sice trochu zmatek, ale to se dalo čekat, když se vyhrne celý bus a všichni honem honem chtějí svoje kufry.
Cesta z Brna do Gradacu v pohodě - řidiči Láďa a Karel byli moc fajn, vše nám dopředu řekli - kudy pojedeme, jaký je přibližný časový plán.. Stavěli cca každé 3 hodiny a opravdu se to dalo.
Autobus, kterým jsme jeli, byl v rámci možností celkem pohodlný, ale v rámci možností opakuji - samozřejmě, že je vevnitř narváno co nejvíce sedadel, aby z toho CK vytřískalo co nejvíc peněz.. Měli by si spíš vzít příklad z chorvatské Arrivy, kterou jsme jeli na výlet - dálkový bus z Puly do Dubrovníku, pohodlné sedačky, hodně místa jak do stran, tak na nohy, nad každou sedačkou USB port pro dobíjení telefonu, WiFi...
Nicméně.. Ubytko - tam bych trochu oponovala, protože na popisu v inzerátu bylo napsáno, že se vila Tina nachází 300m od moře - tak to ani omylem! Bylo to metrů 600 (měřeno GPS) a celou dobu z prudkého kopce, tedy při návratu nutné té krpál vyšlapat. Toto by každopádně u inzerátu mělo zaznít, protože to v žádném případě není vhodné místo pro tělesně hendikepované nebo starší lidi!!!!
Pokoje čisté, zařízeny obyčejně, ale na přespání stačily.. Nicméně adresovaná kuchyňská linka se tam nenacházela. Kuchyňka byla na dvorku, takže ano, dala se použít, ale museli jste vylézt z pokoje..
Dále si dejte pozor na schody u vily!! Nejsou dobře osvětleny a při večerním návratu hrozí úraz (bohužel mamka v přítmí jeden schod neviděla a zlomila si po pádu ruku a zážitek z pohotovosti ze Splitu, což je nejbližší nemocnice s rtg v okolí, Vám nepřeji).

Tak a teď k cestě zpět, která byla PŘÍŠERNÁ!!!!
SMS dorazila dopoledne a v ní stálo, že odjezd bude v 17:20 hod - tak se i stalo.
Jenže přijel dvoupatrový bus, kterým jsme byli týden nazpět svezeni z Prahy do Brna a kde není téměř žádné místo.
Hned u vchodu jsem slečně stevardce hlásila, že mamka má zlomenou ruku v sádře a potřebujeme místo, aby si dala ruku do uličky - slečna velmi arogatně odvětila, že je daný zasedací pořádek a jedině se máme dohodnout mezi sebou, ale že silně pochybuje, že nám někdo svoje sedadla přenechá. To samé se stalo dalším lidem, kde paní měla po operaci kolene zaplacené místenky tak, aby na nohu měla místo, což se ovšem nestalo... A nikdo nebyl schopen vyhovět!
Další šok nastal, když jsme začali brázdit serpentýnky kolem Makarské rychlostí, že by se za ni nemusel stydět ani závodník Formule 1 - cestujícími nám bylo řečeno, že takto prasácky jel tento řidič i cestou do Chorvatska. Je pravda, že cestou do Brna tento řidič vytlačil z vozovky dodávku,která chtěla najet do pruhu, který jsme jeli my a málem došlo k nehodě...

No a začali jsme nabírat další účastníky po letoviscích od Gradacu až po Vodice.. Tato procedůra způsobila, že jen samotné Chorvatsko jsme jeli 12 hodin od Gradacu po hranice!!!!!
Bylo to šílené!!
Nikdo nám dopředu nic takového neřekl.
Slečna stevardka jen blbé koukala, když se jí někdo na něco zeptat, něco kuňkala.. Jinak seděla u řidičů a opravdu byla k ničemu.
Dále nechápu, jak je možné, že jsme přes Maďarsko místo po dálnici jeli po okrskách!! To jako nemáte těch pár peněz na mýtné??
A třešinka na dortu bylo to, že nám bylo oznámeno, že autobus z Itálie, do kterého v Brně měli přesedat lidé se svozem do Prahy, má zpoždění, a proto je nutné na něj čekat, jenže místo toho, aby dojeli na Zvonařku v Brně a čekali jsme tam a lidé, co bydlí v Brně, šli domů a další z okolí to samé, tak jsme tento čas trávili po benzinách cca 30km od Brna!!
To už jsme toho všichni měli opravdu dost! Největší vrchol bylo, když se jedna paní ohradila, proč jako nejedeme do Brna a trčíme někde kousek od něj a jeden z řidičů jí doslova řekl, ať ho už nesere, jinak půjde pěšky!!! Chápu, že to je nátlak i na řidiče samotné, ale mají mít nějaké vychování a být na takovéto situace připraveni!
Takže suma sumárum - z Chorvatska jsme vyrazili v 17:20 v sobotu, do Prahy jsme dojeli v 17h v neděli.
Výsledek je ten, že s Vaší cestovou už nikdy!!! To raději poletíme a nebo si zaplatíme jízdenku u soukromého dopravce, který má narozdíl od Vaší CK dobré reference.. Je to opravdu škoda, protože co jsem četla, tak nemáme jediní takovouto zkušenost :( Doufám, že si z toho něco vezmete.. A ostatní poteciální klienty varuji - strávit celý den v buse, kde jsou sedačky tvrdé, nepohodlné, nemáte téměř místo pro nohy a který řídí hulváti, opravdu není nic, co byste měli dobrovolně zažít..

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
21.09.2018 10:34 77.225.20.***
Re: Naprostá nespokojenost  

Jako sorry...pro mě je tragedie už to,že někdo jede do Itálie s tím,že se tam bude vařit české jídlo? Já slyšel,jak si České kormidlo vozí zamražené potraviny nevalné kvality a pak tam z toho vaří. Proč někdo jede na dovolenou kde jí párky a svíčkovou? Jakou má tohle úroveň? ..

Neregistrovaný uživatel
18.09.2018 16:59 37.48.51.***
Re: Naprostá spokojenost  

Ještě bych dodal, že za rok jedeme znovu.
Co vadilo jednomu seladonovi bylo, že snídaně nebyla servirovaná, ale každý si bral sám, co chtěl. "Bohužel", nebyla míchaná vajíčka, takže problém. Pán musel čekat asi dvě minuty, než si naberou lidé před ním. Dále mu vadilo, že jídelna byla vybavená asi jako školní. Zřejmě požadoval více místa mezi stoly a látkové ubrusy? Vadilo mu i to, že večeře (česká polopenze) nebyla lépe servírovaná a že nebyla na podnose.
Korunu tomu nasadil tím, že po příjezdu zjistil, že má na pokoji plně vybavenou kuchyni! Takže prohlašoval, že by si vařil sám lépe a levněji (v Itálii jsou ceny potravin skoro dvojnásobné). Nevím, já si jel do Itálie odpočinout a za 300,- Kč na den bych snídani a večeři sotva pořídil i u nás. Nehledě na pracnost s vařenim a nádobím. Bylo těch nesmyslů víc, které jsme museli se ženou týden poslouchat a pak celou cestu v buse domů, na kterou si překvapivě stěžoval opět... Pán prostě nečetl smlouvu, neviděl katalog, nic. Jinak by vše věděl, ale i tak by jistě brblal...
A pak věřte recenzím. Škoda že nás je 6 a nemůžu si dovolit připlatit 10.000 na osobu a jet na hotel, abych se téhle čecháčkovské sebranky, co jezdí na nejlevnější zajezdy, zbavil...

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
18.09.2018 16:21 37.48.18.***
Naprostá spokojenost  

Manželka objednávala a tak jsem se po asi 20 letech podíval opět do Itálie k moři. Naprostá spokojenost. Vše co bylo smluvně dáno, bylo dodrženo. Doprava novými autobusy. Ubytování pěkné, čisté. Polopenze výborná, porce dostatečné. Za ty peníze si neumím představit lepší služby. Naopak mě překvapilo, co vše dokáže lidi rozčilovat a neustále si na něco stěžovat. Kdybych tam nebyl, jen bych v němém úžasu poslouchal, jak tam lidi stradali... Když zaplatím *****, tak mi hold nebudou nosit pečené holuby na stříbrném podnose až do huby, to je potřeba si uvedomit a pak na levné zájezdy jezdit.

Neregistrovaný uživatel
05.09.2018 07:43 78.102.210.***
Re: Jednodenní koupání u moře na ostrově Krk baska  

čoveče teta,ty seš z něho úplně rozdělaná z toho Martina...

Neregistrovaný uživatel
01.09.2018 11:56 86.49.114.***
Re: Jednodenní koupání u moře na ostrově Krk baska  

Ano starsi pan Martin z Brna je úžasnej.

Neregistrovaný uživatel
26.08.2018 11:15 47.63.41.***
české kormidlo - katastrofa  

madam,tak proč místo trmácení 17 hodin s kdovíjakou cestovkou neletíte letadlem? V tom případě si nestěžujte. A to, že cestovka stojí za prd se všeobecně ví. Máte se podívat na recenze a pak teprve objednávat.

Neregistrovaný uživatel
25.08.2018 18:38 185.203.156.***

Pozdní příjezd,málo místa mezi sedadly-nohy do uličky,chaos okolo,svoz do Brna,kde marně hledáte svůj autobus,nevrlí řidiři,delegátka chybí,šílený smrad v autobuse ze záchodu,který jsme museli dýchat,jelikož tam nejdou otevřít okna,ticho jako v kostele,není rádio-jen pro řidiře,dvd nepustí...17 HODIN jízdy do pitomé Itálie-jdna velká katastrofa,a to nemluvím o tom,že cesta vyjde dalek víc,než u jiných cestovek....už niky více...Jarka :-(

Neregistrovaný uživatel
25.08.2018 18:28 185.203.156.***
Re: CK České Kormidlo  

ty jsi ale tele...každý jede maximílně jednou,protože pozná velké nedostatky téhle cestovky,přečti si pořádně recenze lidí,kteří s nimi jeli,potom pochopíš,co je to zač....funguje,ale dlouho nebude,sotva se drží nad vodou....asi jsi s nima nikde nebyl,jednou a stačilo-nikdy více Jarka :-(

Neregistrovaný uživatel
22.08.2018 22:26 86.49.114.***

Poděkování ridici Martinovi za slušné a milé chovani.

Zpět na všechny diskuze