A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

České kormidlo?

02.03.2008 18:25:54 | ivetk
Aké skúsenosti máte s touto CK? Syn sa chystá s nimi do Chorvátska do hotela Kněžovič. Dakujem
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
26.06.2017 20:11 109.80.18.***
Re: Dovolená s CK České kormidlo, Vila Mario, Drvenik  

Dobrý den mohla bych se zeptat jestli autobus ,kterým jste je-li byl lůžkový ,nebo normální sedackový? Jelikož my tam jedeme na to to místo také. Děkuju za odpověď.

Neregistrovaný uživatel
09.05.2017 22:02 212.158.133.***
LONDÝN  

Dobrý den, včera jsme se vrátili z prodlouženého víkendu z Londýna s CK České Kormidlo. Patrový autobus 80 lidí a přesto všechno bylo perfektní, když píšu všechno tak myslím všechno, cesta a přestávky, ubytování, výlety a hlavně a to zdůrazňuji "Pan průvodce" pan Žák. Zvládl 80 lidí v totálně přeplněných ulicích Londýna, na lodi v metru i ve vlaku, včetně trajektu, nikdy se nikdo neztratil, všem dal prostor si vybrat mezi plánovanou prohlídkou a nebo individuálním plánem a vysvětlil mu kudy kam a co tam, kde se setkáme a tak to bylo několikrát denně a každý den. Jednou i dvakrát denně jsme měli osobní volno. Vždy jsme všechno stihli. Vědomosti pana Žáka jako průvodce jsou silně nadstandardní. Ke každé památce jsme dostali odborný a nadstandardní výklad, to bych přál každému zažít. Už jsem zažil dobré průvodce, ale pan Žák je vyjímečný.

Neregistrovaný uživatel
20.03.2017 09:23 95.82.149.***
Paganella  

Andalo-Paganella a České kormidlo = osvědčená dvojice. V sobotu ráno jsme se vrátili. Středisko spíš menší, ale vyhovující terén pro všechny. Ubytování a italská strava , také bezva. Nejslabším článkem celého zájezdu byla delegátka (paní Zuzana), která neuměla italsky ani slovo a anglicky se domlouvala tíž (s Italy a anglicky ? O:-) ). Viděli jsme ji první a poslední den. Mně osobně to nevadilo, nemám s italštinou problém, ale někteří potřebovali pomoc s ubytováním a dotazy ke stravě. Celkový dojem zachraňovali řidiči, kteří celý zájezd nejen "odřídili". Takže, řidičům patří můj dík, ale paní "delegátka" - chyběl mi zájem o klienty, zastupovala CK ..... =-O

Neregistrovaný uživatel
16.03.2017 14:12 176.74.128.***
Re: Petr a Hanka  

Naprosto souhlasím,jezdím do Andalo -Paganella už 10 roků a byl jsem vždy spokojen a to i na tomto zájezdu.Vřele doporučuji,zvláštní dík řidíčům,protože některé omezence lze sotva zvládnout...především ženy..nic proti nim nemám,ale tyto byly blbější než vypadaly,uřvanějíš o ostatních proporcích a IQ nemluvím.Jinak superior

Neregistrovaný uživatel
13.03.2017 23:46 217.168.215.***
Re: CK České Kormidlo  

Ahoj, včera jsem se vrátili z Apricy (Italské Alpy) s Českým Kormidlem. Při objednání jsem se trochu báli mnoha záporných hodnocení na webu. Dnes ale mohu prohlásit, vše bylo v pořádku. Vzhledem k ceně spíše super než v pořádku. Doprava bez problémů, lyžování velmi dobré, ubytování v Park hotelu Bozzi. Hotel svou největší slávu pravděpodobně zažil v 80. letech. Ale ...... koupelna na pokoji po rekonstrukci, plastová okna, elektřina a topení fungovalo, žádná plíseň, všude čisto, jídlo jsme nebyli schopni sníst (kvúli množství), lanovka 50 metrů od hotelu. Delegáta jsme viděli za tři dny čtyřikrát, číslo na něj jsme měli v mobilu - z delegáta mám velmi dobrý dojem. U levného zájezdu je třeba smířit se s drobným nepohodlím - ráno při příjezdu a odpoledne při odjezdu převlékání v místnosti hotelu. Byli s námi lidé, kteří do Apricy jezdí již několik let což asi hovoří za vše. Honza Muller, Mělnicko.

Neregistrovaný uživatel
13.03.2017 13:38 185.4.203.***
Petr a Hanka  

Čau, právě jsme se vrátili ze zájezdu CK České Kormidlo z Paganelly.
9. - 13.3.2017
Shrnu to do několika bodů -
1. Pokud chcete levně na hory, které stojí opravdu za to, je to ideální volba.
Zájezd tohoto typu má dost much, které musíte prostě vzít, buď pojedete, nebo už
ne... :-)
2. Cesta autobusem fajn, nové Neoplány, Brněnští řidiči jsou profíci a slušní, cestou zpět jsme se fakt nasmáli, pouští filmy, v patrovém buse Ondra s Frantou vám zajístí i české nápoje za lehce vyšší ceny, ale dá se to (Mattoni 20, Kofola 25, Plzeň 40)
3.Příjezd k ski-areálu: přijede se ráno, musíte se převléct buď v buse (holky) nebo venku, to jsem trochu zíral, nejsem citlivka, ale je to naho.... je tam mazlavá hlína a pokud se převlíkáte na trávníku, tak aby na vás nečuměli projíždějící lidé, zamažete si hadry či lyže... :-! každopádně dostanete ihned skipas od delágátky a jde se lyžovat (zavazadla zůstávají v buse a sraz bývá okolo 16:00 hodiny odpo po lyžovačce,
4. Areál Paganella - je fakt skvělý, možná lepší říct pro lehce zkušenější lyžaře, pro začátečníky tam jsou také poměrně velké modré tratě, ale nemůžou kamkoliv a musí to sjíždět lyžema i po červené... moje přítelkyně s tím měla potíž, takže doporučuji buď kabinovou lanovkou v pravo, nebo uprostřed do centra Andala, pokud je to nad Vaše síly :-[ co se týče cen, jsou snad lepší než někde v Krkonoších, typu Harrachov či Špindl, tady si na nic nehrají, jsou tu přátelští k Čechům, (české vlaječky na hoispodách apod) a je to tu fakt i pro mě, jako zkušeného lyžaře poměrně kvalitní, výhled z vrcholku Cima Paganella na jezero Lago di Garda a vůbec na celé okolí je famózní :-)
5. Co se týče delegátky, tady začíná potíž, ignorantka, v podstatě jsme ji viděli jen první den, dala nám skipasy a sbohem, (nutno říct, že zrovna mě osobně pomohla, protože nějaký ***** cestující vyhodil mé lyže v jiném hotelu a jiném městě a prostě si odešel pryč... toto nechápu... tak paní delegátka zavezla moje lyže k našemu hotelu do Molvena) ale tvářila se, jakobych za to mohl já... její přístup se mi vůbec nelíbil a je to důvod, proč už bych nejel s touto cestovkou, i když Paganellu určitě zopakuji, je to tam fakt pěkné.
6. Hotely a místa - toto je taky poměrně negativní faktor dovolené. Nemůžete si vybrat, ve kterém místě budete ubytovaní, takže kdo má štěstí - je v Andalu - přímo pod sjezdovkou, město, kde to fakt žije - kam se hrabe Špindl... nebo Molveno - město s jezerem a poměrně klidnou atmoškou, upřímně, v březnu tam už chcípl pes a mě moc nevyhovovalo, ale OK...co se týče hotelů, asi jak které, třeba náš - Aurora v Molvenu byl +/- ok, hodně malé pokoje, snídaně fajn, večeře nic moc podle mě, ale třeba jiným chutnalo, nemožnost se najíst poslední den... doporučuji se najíst v Andalu, v těch městech okolo je to fakt těžký, mají siestu a zavřené restauračky... v Andalu je to upřímně nej, nemusíte jezdit ráno skibusy, máte to pár set metrů ke sjezdovce, prostě paráda, - každopádně, za takovou cenu to prostě zkousnu, tak levnou dovču po svých nedáte :-)
7. Shrnutí - kdo má rád kvalitní lyžování, tam kde to celkem žije, doporučuji i přes slabou stránku organizace delegátky, doprava pánů řidičů je za jedničku, pomohli i přes chaos delegátky- odjezd byl fakt chaotický, zcela jiný systém sedadel, než jak jsme dojeli, přesto páni řidiči byli fakt profíci. Vše zvládli v klidu, nelekejte se, že hází z kufry, jsou fakt vyšťavení, to přehazování kufrů kvůli idiotským cestujícím bych já osobně nedal (musí to 8x vyskládávat tam a zase zpět, kvůli cestujícím, kteří hloupě dají svá zavzadla, kam nemají...)
Takže - za levno si opravdu zalyžujete, jídlo na hotelu průměr a místo je skvělé. Osobně tam asi pojedu příště po svých, ale i takové zájezdy mají své kouzlo a budu na to vzpomínat v dobrým :-)

Jiří Kuchta 23.12.2016 12:57
adventy  

Byl jsem s Kormidlem v prosinci dvakrát na adventních výletech.

První - do Krakowa - pohoda, vše jak má být. Podle mne za jedna.

Druhý - německý Rothenburg - katastrofální průvodkyně, nakonec to ale dobře dopadlo.
Vypadá to, že průvodkyně se k této profesi (nebo brigádě) dostala nějakým omylem. Do Rothenburgu jsme dojeli v 10:30 a průvodkyně chtěla dát odjezd zpět 15:30. Můžeme se jen dohadovat, proč - soukromý názor je, že chtěla být brzo doma.
Měla k tomu průpovídky jako že:
- je škaredé počasí (mírná mlha která se později rozplynula, sucho, trakaře nepadaly)
- že je to malé městečko a pět hodin nám na něj musí bohatě stačit (mně nakonec nestačilo ani devět)
- že adventní městečko je přes den také pěkné a vůbec není nutné tam být navečer.
Nicméně hromadný odpor cestujících jí to znemožnil a nakonec se odjíždělo přesně v 19:30, tedy po devítihodinové pauze řidiče. Takže trochu nervů a rozčilování ale konec dobrý a Rothenburg úžasný.
Dalším jejím prohřeškem bylo, že nedala nouzový kontaktní telefon.
Slibovala také komentovanou procházku městem, ale v nastalé situaci vystřelila od autobusu jako raketa, takže ani nevím zda jí při tom někdo stačil.

Po návratu jsem nad tím v přátelské atmosféře sedl s majitelkou cestovky a informoval ji o průběhu zájezdu z pozice cestujícího, vyjádřila mi plné pochopení pro naše rozhořčení nad jednáním průvodkyně.

Opět se ukazuje, že vše je o lidech. Pokud do cestovky pronikne "průvodce" takových kvalit, tak je někde něco špatně. Nejen v procesu jeho výběru, ale také v tom, že to snad nemůže být náhodné selhání - špatný průvodce by se měl projevovat závadně ve většině případů a je jen chyba cestujících že na to cestovku dostatečně neupozorní.
Doufám, že až někdy s Kormidlem zase někam vyrazím, tak že tuto blonďatou kudrnatou taky-průvodkyni už nepotkám.

Romana2063 14.10.2016 21:22
Krakov, Vielička  

Vše v pohodě, sympatický průvodce Honza, slušný hotel, všechno proběhlo tak, jak bylo nabízeno. Za mě v pořádku.

  • Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
31.08.2016 16:38 82.202.124.***
Jednodenní koupání u moře na ostrově Krk baska  

Dnes 31.8. 2016 jsme se vrátily z krásného místečka v Chorvatsku. Vše bylo v pořádku !!! :-) skvělí řidiči pan Martin a pan František nám vyšli ve všem vstříc co se týče zastávek , občerstvení i jejich profesionální vystupování nelze opomenout (((clap))) autobus byl super klimatizace pohodlné sedadla záchod vše v pořádku !!! CK České kormidlo vřele doporučuji!

  • Romana2063
  • Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
29.08.2016 12:53 77.104.210.***
Re: CK České Kormidlo  

Velké zklamání.Zájezd zakoupen již na začátku roku a pak dva týdny před odjezdem k začátku září,pouze e-mailem zpráva o zrušení pobytu.Dále umožněno jet na jejich prázdné kapacity,o které nikdo nestojí.Příklad .Nám nabídnuto Villa Mario v Drveníku za 3890 kč ,a po podpisu smlouvy hned slev následujiící týden za 2990 kč/ tedy 30 proc./.Tomu říkám péče o zákazníka,asi nás mají za úplné blbce,kteří se spokojí se vším co mu dají pod nos.Jejich reklamu negativně nosím s pocitem křivdy.O majiteli ck se nehodlám zminovat,asi mu je spokojenost turistů nad peníze ..Nedoporučuji.

  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze