A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

C.K. AXIA

16.07.2007 06:11:41 | jasmine
jasmine
Tato C.K. se sídlem v Mělníku má dokonalé lůžkové autobusy,to nemělo chybu v noci se mi dobře spalo,do Španělska jsem přijela odpočatá a vyspalá,kdo nemá rád noční přejezdy,tak z touto C.K. TO nepocítíte.Doporučuju ji má i skvělé ceny y je spolehlivá
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
lenus7 15.08.2014 15:43
Skvělá dovolená, solidní cestovní kancelář  

Jeli jsme autobusem do Itálie s touto cestovní kanceláří a byli jsme naprosto spokojeni s veškerými službami, dovolenou jsme si tak opravdu užili. Povedlo se nám v autobuse zapomenout mobil a jedno zavazadlo,CK nám obratem vše zaslala na adresu. Tímto chci moc poděkovat za jejich poctivost,kdy nám nezjištně pomohli. V dnešní době už je tohle opravdu vzácné, moc si toho vážíme a proto vřele doporučuji ostatním :-)
Lenka Vondráčková

Axii už ne!
08.08.2013 14:31 93.99.216.***
Rivijéra ** Chorvatsko  

Zdravím,

S lítostí se musím připojit k nižším recenzím.
Cesta autobusem od Axie je opravdu hororová záležitost pro nohy, záda a krk!

Dne 5.7.2013 jsme měli odjezd do Chorvatska - Makarská - hotel Rivijéra. Cesta do Chorvatska byla super! Hned na začátku nás řidiči informovali, že nejedem autobusem vlastnící Ck Axia, ale že si Axia autobus pronajala :-) Autobus byl pohodlný, spoustu místa, sklápěcí a pohodlné sedačky, které od sebe šly odšoupnout, takže jsme s partnerem měli i mezi sebou dost místa, na nohy bylo dost místa... sedačky byly od sebe vzdáleny tak akorát - prostě se tam dalo trošku "pohybovat" :-)

Autobus nás vysadil přímo u hotelu, kde na nás čekala milá blonďatá mladá delegátka, která se nás ujala a dovedla nás na recepci, kde vše vyřídila.
Pobyt v hotelu Rivijéra? Tak tady nemám co vytknout. Jídlo velmi dobré a hlavně hromada :-) i ti největší jedlíci si přijdou na své. Ubytování čisté, útulné ... Hotel podle mě neodpovídá **, ale alespoň *** nebo dokonce **** !!!! (((clap))) DOPORUČUJI !!! ;-)

Cesta zpět ale byla katastrofální. Jak píší cestující níže. Zoět nás vezl autobus, který Ck Axia vlastní!!! ( je to ten bílý, s modrým nápisem CK Axia). Sedačky tvrdé, sklopit je sice šlo o pár centimetrů, ale lidé sedící za námi nás prosili, ať je nesklápíme, že by si museli sednout přímo do uličky, že už teď tam není žádné místo - přitom to nebyli žádní velcí lidé, ale štíhlý mladý pár!!!! Takže tvrdé, polohování sedačky nepřicházelo v úvahu, kolem sedaček železné konstrukce, které sloužily pro lůžkovou úpravu, takže jsme měli obouchaná kolena - nebouchli byste se pouze v případě, kdybyste seděli 17 hodin v jedné pozici - ROVNĚ A KOLENA TĚSNĚ U SEBE !!!! měřím 162cm, vážím 47kg .. řekla bych, že jsem drobná a přesto jsem měla problémy se pohodlně usadit. (po návratu jsem musela na ortopedii s krční páteří a s kyčlemi.) Přítel měří 176 cm, váží kolem 90kg, nohy musel mít do uličky (protože rovně se mu prostě nevešly) a v uličce se mlátil do kolen o kolena pána sedícího naproti, který se také nevešel :-$

Zajímalo by mě, PROČ Axia jezdí na dálkové trasy nevyhovujícími autobusy??? Majitel Ck se odvolává na to, že autobusy jsou dle NORMY a jsou jako jiné autobusy. Není to pravda. :-$ Ptali jsme se řidičů Axia, jestli je to normální ... odpověd: Milá slečno, pojďte se posadit na mé místo .... Byla jsem zděšená !!!! My si stěžovali na prostor, ale co chudáci řidiči??? I v té nejmenší králíkárně je více místa, než v autobusu od Axia!!!

S Axií už tedy rozhodně ne! Alespoň do té doby, dokud budou jezdit ty jejich bílé autobusy s železy !!!!!
Hotel Rivijéra však vřele doporučuji, tam se jistě vrátím! Ale s jinou CK...

• Anonym (3)
  • Anonym (2)
Nespokojený klient
06.08.2013 19:55 213.151.77.***
Rivijéra ** a katastrofální cesta autobusem  

Dne 28.7.2013, jsme se vrátili z pobytového zájezdu Chorvatsko - Makarská - hotel Riviéra. S pobytem jako takovým, jsme byli velice spokojení. Ubytování bylo vyhovující, čisté - mile nás překvapilo. Strava v hotelové restauraci byla vynikající, personál milý a ochotný.

Velice nás však zklamala autobusová doprava autobusem CK Axia! Řidiči velice příjemní profesionálové - muži na svých místech! Kdyby všichni řidiči byli profesionálové jako tito dva, tak je na silnicích bezpečno!
Naše kritika míří přímo k autobusu a jeho komfortu! Cesta byla k nevydržení, místo na nohy žádné, sedačky tvrdé, železa (původně sloužící k lůžkové úpravě) tlačila do nohou - modřiny z nich máme vskutku velmi pěkné. Sklápění sedaček sice možné bylo, ale jen trošku a na úkor těch, co seděli za námi - ti by neměli už vůbec žádné místo!!!
Měli jsme možnost prohlédnout si jiné autobusy, které měly mezi sedadly více místa - bez želez!
Pokud vím, celé osazenstvo autobusu bylo nespokojené a otrávené z cesty. Jeden pán z autobusu si stěžoval delegátce už na místě.

S politováním musím konstatovat, že s touto CK již nepojedeme, pokud budou jezdit stále tyto autobusy, které nejsou vhodné na 17ti hodinovou jízdu!

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
B. Kišarová
04.08.2013 21:23 90.183.64.***

S CK Axia jezdíme 10 let a bylo vše v pohodě.Když jsme letos viděli autobus, který nás poveze 23 hodin do Spanělska tak jsme měl po náladě. Jíž nikdy více.

• Anonym (3)
  • Anonym (2)
CK AXIA
01.08.2013 12:10 81.0.215.***
BIOKOVKA*** 2013  

Pár důležitých informací pro všechny co se rozhodnou jet autobusem na dovolenou s CK AXIA na Makarskou do Chorvatska . Při výběru dovolené jsem si zvolil cestu lůžkovým autobusem v domnění, že si večer v autobuse lehnu. Po zaplacení zálohy jsem zjistil, že lůžkový autobusy nesmí dle vyhlášky EU již jezdit. Tak jsem se smířil s tím, že pojedu normálním autobusem, který je určen pouze k sezení. V den odjezdu však byl přistaven lůžkový autobus CK AXIA. Z prvu jsem měl radost, že pojedu lůžkovým autobusem, ale hned při nástupu mě řidič na mou otázku, zda bude rozkládat lůžka odpověděl, že v žádném případě. To jsem se docela zhrozil, protože mezi sedadly bylo tak cca 20cm a nohy šlo zasunout pod sedadlo před vámi maximálně po nárt. Sedadla jsou uzpůsobena lůžkové úpravě tím pádem jsou tvrdší, jsou níže posazeny a v úrovni holenní kosti je železná tyč, o kterou se při každém pohybu neustále boucháte do holenní kosti. Opěradlo sedadla je sice polohovatelné, ale to nelze využít, protože cestující za vámi by už neměli vůbec žádné místo pro sebe. Tento autobus dle mého není vhodný pro cestu v sedě, která jako nám do Chorvatska trvala 17 hodin. Byla to hrůza! Tím to však ještě nekončilo. Pro ubytování jsem si zvolil hotel BIOKOVKA***. Autobus zastavil cca 300 metrů od hotelu i když jiné CK rozváželi své klienty až k hotelu. Po vstupu do hotelu jsme zjistili, že delegát CK AXIA zde není a na informační tabuli bylo napsáno, že bude k dispozici na hotelu za 2 dny. Po prvé jsme se setkali s tím, že delegát nebyl pro klienty k dispozici hned při příjezdu i když ostatní CK své delegáty měli k dispozici. Sami jsme se teda ubytovali mile nás překvapilo, že jsme dostali pokoj hned po příjezdu. Při vstupu do pokoje jsme byli opět překvapeni. Starý komunistický, oprýskaný nábytek, postel s chybějícím předním čelem, ale pro mě dobré, protože se svými 183cm bych se jinak do postele nevešel, při otevření nočního stolku mi zůstalo čelo zásuvky v ruce, koberec na zemi, který bych nedal ani psovi do boudy. Měli jsme k dispozici balkon, který byl hezký a s krásným výhledem na pohoří Biokovka. Při vstupu do tmavé koupelny opět pokračovalo překvapení. Koupelna tmavá zřejmě z důvodu, aby toho bylo co nejméně vidět, raději jsme zákoutí koupelny moc nestudovali, ale již při prvním sprchování jsme zjistili, že závěs od sprchy z vnitřní strany je do půlky plesnivý. Toto jsme nahlásili pokojské i na recepci a po dvou dnech došlo k nápravě, závěs byl vyměněn. Abych jenom nekritizoval, jídlo bylo úžasné v klimatizovaných prostorách a moře a okolí také nádhera nicméně hotel BIOKOVKA údajně *** hvězdičky ani náhodou! Také tomu odpovídá klientela hotelu. Jsou tam pouze Češi, Slováci, Poláci a pár Chorvatů, kde jsou ty tzv. zápaďáci? Zřejmě vědí proč se neubytovávají v hotelu BIOKOVKA. Poté když dorazila delegátka na hotel, tak nám oznámila, že je nám k dispozici, ale že není delegátkou CK AXIA, protože všichni delegáti zmizeli. Proč asi? Sdělili jsme jí své dojmy z cesty a doufali, že CK na zpáteční cestu přistaví odpovídající autobus. Paní delegátka se spojila s majitelem CK AXIA, který nám jejím prostřednictvím vzkázal, že CK jiný autobus nemá a že lůžka v katalogu nesliboval. Když nesmí lůžkový autobus jezdit proč ho CK stále používá na tak dlouhé cesty? Závěrem, až pojedete na dovolenou řádně si zjistěte jaký autobus vás poveze a dejte si pozor na deklarované *** hotely v Chorvatsku. S CK AXIA už nikdy více! S pozdravem nespokojený klient z Holubic.

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
xénie
02.10.2012 19:52 84.42.211.***
Re: stanovisko ministerstva dopravy ČR  

tyhle keci mám ráda.....jezdím několik let do CHorvatska a ještě žáden autobus neměl bezpečnostní pásy :-$ takže chcete říct, že jsou to šroty co nás vozí?tak co tady řešíte lůžkovou upravu,pokud vím tak převoz v leže mají pouze sanity.těším se na další dovolenou v roce 2013 a nebudu řešit pásy ani lůžkovou úpravu čus :-*

Jan Krátký
31.07.2012 20:52 89.102.150.***
Diskuze k lůžkové úpravě  

S CK Axia jsme byli cca 5x, vždy v tzv. lůžkové úpravě. Přiznávám zcela otevřeně, že ležet od 22 hodin do rána je moc příjemné, rozhodně lepší, než když sedíte. Neodvolávám se na stanoviska MD, ani na další úřední sdělení, chci ale uvést, že v případě účinného brzdění, příp. nárazu do pevné překážky by z busu vytahovali buď mrtvé, nebo lidi z přelámanými kostmi v lepším případě, v horším s přelámanými páteřemi. Navíc nezi jednotlivými ležícími není žádná přepážka, znamená to, že ti, kteří leží v zadní části busu by klouzali se všemi ostatními před nimi k přednímu oknu, a když by v tomto okamžiku ještě žili, tak by se udusili.
Je to o nervy a jsem přesvědčen, že žádný úřad nemůže tento typ dopravy odsouhlasit.
Závěrem: pohodlí 2, bezpečnost 5 (podle známkování ve škole).

• Anonym (2)
  • Anonym (4)
Katka
22.07.2012 23:31 78.102.106.***
lůžkový bus  

Jeli jsme letos poprvé lůžkovým busem s ck axia do španělska a je to v pohodě,je příjemné si natáhnout nohy a prospat se v leže. Je fakt, že nejel úplně plný autobus, tak jsme se tam hezky poskládali a každý měl dost prostoru. Cesta rychle utekla, řidiči výborní, milí. Klidně bychom jeli takto znova.

• Anonym (3)
  • Anonym (2)
Veronika
25.07.2011 07:46 93.153.124.***
Lůžkové autobusy  

Dobrý den,
nevím, proč tady tolik řešíte lůžkové autobusy. Pokud tak budu chtít jet - pojedu, pokud nebudu - nepojedu. Je každého věc, co dělá a pokud někdo nechce, napíše svůj názor a je to. Proč to rozwebírat dál. Každý ví, do čeho jde. já osobně přemýšlím o cestě s CK AXIA lůžkovým autobudem do Španělska. Veronika

• Anonym (3)
  • Anonym (3)
jouda 20.04.2011 16:51
stanovisko ministerstva dopravy ČR  

Tak vážení chytráci - nechal jsem si zpracovat posudek ministerstva dopravy - tak si taky můžete počíst :-D

Dobrý den,
na Váš dotaz týkající se přepravy cestujících lehátkovými autobusy Vám sdělujeme následující.
Nové dálkové autobusy uvedené do provozu od 1.4.2004 musí být vybaveny bezpečnostními pásy pro dospělé. Za vybavení odpovídá výrobce autobusu a ne dopravce, který si autobus kupuje. Požadavky na vozidla, mezi něž patří také autobusy, nejsou stanovovány jednotlivými státy Evropského společenství, ale jsou stanoveny shodně ve všech státech EU. Konkrétně:
Velké autobusy (kategorie vozidel M3) tj. pro více než 22 cestujících se dělí na třídy I až III. Třída I autobusů je určena pro městský provoz, pro stojící a sedící osoby a dále autobusy třídy I nově uváděné do provozu musí umožnit přepravu osob na invalidním vozíku. Třída II autobusů je určena pro přepravu meziměstskou a interiér těchto autobusů umožňuje přepravovat sedící a stojící osoby. Třída III autobusů je vyráběna pro dálkovou přepravu a interiér autobusu je určen výhradně pro sedící osoby. Malé autobusy (kategorie vozidel M2), do 22 přepravovaných osob, se dělí pouze do 2 tříd, třídy A (městský a meziměstský provoz) a B (dálkový provoz). Právní předpisy stanovují, mimo jiné, technické požadavky na bezpečnostní pásy pro dospělé a dále povinnost tyto pásy montovat do různých kategorií vozidel. Povinnost vybavit bezpečnostními pásy pro dospělé nová vozidla kategorie M2 třídy B a M3 třídy III (malé a velké dálkové autobusy) , která jsou poprvé registrovaná v České republice, byla stanovena Ministerstvem dopravy od 1. 4. 2004 (viz Věstník dopravy č. 23 ze dne 23.11.2003). Požadavek Ministerstva dopravy vyplývá z Ženevské dohody 1958 (viz sbírka mezinárodních smluv, oznámení č. 42/1996 Sb.) a jejich příloh, kterými jsou předpisy EHK OSN. V tomto případě jsou to předpisy EHK OSN č. 14 o kotevních úchytech bezpečnostních pásů a č. 16 o bezpečnostních pásech. Shodné požadavky pro státy EU určují směrnice 76/115/EHS v platném znění o kotevních úchytech bezpečnostních pásů a směrnice 77/541/EHS v platném znění o bezpečnostních pásech.
Problém dálkových autobusů.
Jak již bylo uvedeno, dálkové autobusy nově vyrobené a poprvé uváděné do provozu v České republice po 1.4.2004 musí být vybaveny bezpečnostními pásy pro dospělé. Za plnění této povinnosti odpovídá výrobce a Ministerstvo dopravy schvaluje možnost uvést takový autobus do provozu. Dálkové autobusy vyrobené před 1.4.2004 bezpečnostními pásy pro dospělé vybaveny být nemusely. Další problém dálkové přepravy osob a používání bezpečnostních pásů pro dospělé v nich vzniká v praxi. Dopravce může pro dálkovou přepravu osob použít autobus starší, který bezpečnostními pásy vybavený být nemusel, anebo použít autobus určený pro meziměstský provoz. Za takový způsob přepravy neodpovídá ministerstvo, ale může ji ovlivnit pouze objednavatel přepravy.

Žádná právní úprava neumožňuje přepravu ležících osob, pokud to nějaká přepravní společnost nabízí a umožňuje, může tuto možnost využít pouze při stání tohoto autobusu, nikoli při provozu. Za jízdy musí přepravované osoby sedět a musí být připoutány bezpečnostními pásy.

Děkuji za dotaz a jsem s pozdravem

Lenka Wasyliw
referent
Oddělení administrativní a operativy
Ministerstvo dopravy
Nábřeží Ludvíka Svobody 12
110 15 Praha 1

Zpět na všechny diskuze