A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

bezpečnost aktuálně-terorismus

13.12.2010 13:42:00 | M+Z
Ahoj, kdo máte zkušenosti s Indií, jakej máte názor na cestu tam v lednu- únoru 2010? Do nebezpečných oblastí nepojedeme, ale na stránkách české ambasády dporučujou cestu do Indie zvážit..
A ještě co si myslíte o našem plánu : Přílet do Colomba, pobyt na Srí Lance cca 14 dní, pak přesun do Goa, tam pár dní a pak cca týden na přesun vlakem do Dillí s nějakou zastávkou a potom návštěvou např.Taj Mahalu.Dá se to zvládnout ? A jíte v Indii normálně na ulici ?
Díky moc a přeju všem krásnej den, Zuzka
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Hooah
08.05.2012 20:04 62.204.234.***
Re: bezpečnost aktuálně-terorismus  

:-D

• Anonym (25)
  • Anonym (16)
Amira 17.12.2010 23:03
RE: RE: RE: RE: RE: bezpečnost aktuálně-terorismus  

Tak to netuším. Já jen vím, že se doporučuje používat zámek (jako na kolo), kterým se krosna připevní k sedadlu. Ale nepoužívali jsme to. Většinou jsme jezdili sleeprem a krosnu si hodili do pelechu za hlavu.

• Anonym (20)
  • Anonym (21)
M+Z
17.12.2010 14:57 62.24.89.***
RE: RE: RE: RE: bezpečnost aktuálně-terorismus  

Četla jsem někde, že se dají použít nějaké "kovové" sítě na krosny-proti krádeži při cestě vlakem...

• Anonym (27)
  • Anonym (19)
Amira 16.12.2010 07:52
RE: RE: RE: bezpečnost aktuálně-terorismus  

M+Z, neboj, bude to dobrý. Dá se to zvládnout i bez příprav, pokud člověku nevadí improvizace. :-) Jestli Tě to uklidní, tak my ještě v letadle směrem na Bombej nevěděli, zda pojedeme na sever nebo na jih. Rozhodlo se až na letišti dle dostupnosti letenek po Indii..Jakou síťku máš na mysli?

• Anonym (20)
  • Anonym (24)
M+Z
15.12.2010 21:55 195.113.70.***
RE: RE: bezpečnost aktuálně-terorismus  

Já vám všem moc děkuju za info, jak se tady tím prokousávám, tak je vidět, že jste všechny známý firmy ;-) a vyznáte se.
My snad zítra koupíme konečně letenky a je to. Už teď jsem naštvaná, jak na to máme málo času :-(. O Indii sním už pěknejch pár let, tak si to konečně splnim. Už se nemůžu dočkat !!!! :-)
Ještě poprodím o radu, nevíte někdo, kde se dají sehnat ty "sítě" na krosny ?
Díky moc a Indii zdar!!! ;-) Z.

• Anonym (33)
  • Anonym (21)
Janninka 15.12.2010 14:15
RE: bezpečnost aktuálně-terorismus  

česká ambasáda tuto situaci píše vždy i náš doktor na očkování vyvylil oči na nás,když jsme řekli,že jedeme do Indie,je to tam super a hodní lidé,zase pochopitelně na jakém místě jste,ale jinak vše OK,my byli v březnu,takže únor berte.Jana ;-)

• Anonym (24)
  • Anonym (25)
Amira 14.12.2010 09:30

Já byla v Indii v loni na podzim. Udělali jsme poměrně velký okruh (bez CK) a nikde se žádný problém nevyskytl. Bylo nám akorát doporučováno nezdržovat se v Bhopalu. Ale ta situace se opravdu může měnit ze dne na den. Osobně bych ale asi strach neměla. Na ulicích jsme jedli normálně, i když to asi mnohé odradí. Ale zvládali jsme to dobře, bez zdravotních komplikací. Já měla spíš problém se smogem. Na průdušky netrpím, ale ještě tak měsíc po návratu jsem měla škaredý kašel. Cestu Goa - Dillí jsme neabsolvovali, ale slyšela jsem, že na frekventovaných místech je nutné mít předem rezervaci, což asi tato trasa je.

• Anonym (31)
  • Anonym (21)
Marjam 13.12.2010 18:04

Zuzko,
asi jsi myslela cestu v lednu/únoru 2011. Co se týká bezpečnosti, těžko říci... Byla jsem letos v dubnu na poznávačce normálně s českou cestovkou, tudíž jsme byli jak v bavlnce, ale stejně se vyskytl problém. Když jsme měli přejíždět z Jaipuru do Agry, na dálnici byl protest proti vládě. Museli jsme to objíždět přes vesnice, abychom se nedostali do nebezpečí. Plno lidí bylo zraněno, viděla jsem vypálené autobusy a bylo to teda fakt docela "hustý". Někdo třeba neměl žádný problém a jeho cesta byla naprosto bezpečná. Těžko říct, Indie je podle mě země, kde to prostě neodhadneš... Ale asi bych se nebála a jela klidně znova, jen obvykle (a to platí pro všechny země) nepřespávám v hotelech světových sítí, protože když k něčemu dojde, ty jsou většinou terčem...

A na ulici bych si tam jíst netroufla, v restauracích ano, ale z pouličních stánků ne...

• Anonym (21)
  • Anonym (29)
M+Z
13.12.2010 13:42 62.24.89.***
bezpečnost aktuálně-terorismus  

Ahoj, kdo máte zkušenosti s Indií, jakej máte názor na cestu tam v lednu- únoru 2010? Do nebezpečných oblastí nepojedeme, ale na stránkách české ambasády dporučujou cestu do Indie zvážit..
A ještě co si myslíte o našem plánu : Přílet do Colomba, pobyt na Srí Lance cca 14 dní, pak přesun do Goa, tam pár dní a pak cca týden na přesun vlakem do Dillí s nějakou zastávkou a potom návštěvou např.Taj Mahalu.Dá se to zvládnout ? A jíte v Indii normálně na ulici ?
Díky moc a přeju všem krásnej den, Zuzka

• Anonym (42)
  • Anonym (51)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu