A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

America tours

11.01.2009 14:09:41 | fiona
fiona
Předem, než zde začnu chválit America tours, chci jen podotknout, že NEJSEM jejím zaměstnancem, pouze mám velice dobré zkušenosti. Byla jsem na jednom organizovaném poznávacím zájezdu - Západ USA , klasický okruh, v létě 2007. Vše proběhlo na výtečnou, skvěle zorganizováno, vynikající průvodce a zároveň řidič Radovan. Asi měsíc před odletem jsme měli v hlavním sídle CK v Liberci informační schůzku, kde jsme se měli možnost dozvědět různé praktické informace a rady na naši cestu, včetně kompletních názvů všech hotelů na trase. Dále jsem přes America tours sjednávala několikrát letenky a hotely v USA pro mé individuální cesty, vše bylo k mé naprosté spokojenosti.Jelikož jsme z Prahy, jednám vždy jen s paní Klárovou v pobočce v Ječné ulici. Jsem si jistá, že mé všechny budoucí cesty do USA budu realizovat pouze přes America tours, nemám důvod měnit.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
01.04.2017 17:06 94.113.245.***
Vzpomínka z 1999  

Zdravím,
tak tu čtu, že je to vlastně nic moc cestovka. Tak přidám své.
V říjnu 1999 jsem byl na zájezdu od AT na Floridě, let s Lauda Air z Vídně do Orlanda. Do Vídně se jelo busem z Prahy, cesta pohodová i pohodlná, jela Karosa a v ní 12 lidí. Ač jel řidič do Vídně poprvé, tak nás na letiště dovezl bez problémů a bloudění, až před terminál. Po vyřízení potřebných formalit na nás už čekal skoro nový B-777. Připadal jsem si jako pohádce, byla to sice jen ekonomická třída, ale když je vaše předchozí zkušenost Il-18 a Tu-134... :-D Let proběhl v klidu a přistání na orladském letišti s vodními plochami mezi dráhami bylo milé uvítání. 8-) Imigračka, vyzvednou kufry a ven. Tam na nás už čekal průvodce. Milý zrzavý chlapík. Jednou z prvních věcí, co nám oznámil, bylo, že se omlouvá, ale standardně prý jezdí národní parky západu a k nám byl narychlo přidělen, protože nebyl nikdo jiný. Tohle je přesně to, co chcete na začátku zájezdu slyšet. :-\ Ale světe div se, za celou dobu nenastal jediný zádrhel nebo chvíle, kdy by průvodce působil, že neví, kde je nebo co dělá. Po absolvování "aktivní" části zájezdu - Mys Canaveral, Airboats, Universal Studios... jsme se přesunuli na Treasure Island na "válecí" část. Zatímco ta aktivní byla bez mráčku, tak válecí část měla mít mráček a to dost podstatný. K Floridě totiž dorazila očekávaná Irene, Náladu moc nezlepšila ani informace na recepci hotelu Thunderbird, že hotelový poutač, velký pták Thunderbird (jak jinak) je dole, protože ho shodila minulá bouře a on padl na jídelnu určenou pro snídaně. :'( Průvodce nám rozdal klíče od pokojů, že se máme ubytovat a on ještě něco zařídí. Sedl do dodávky a odjel. Nebojte nenechal nás tam osudu. Asi za hoďku byl zpět, objel několik místních úřadů a vrátil se s informací, že Irene se opravdu stáčí na východ (jak mu říkal recepční) a vyhne se Mexickému zálivu. Takže jsme si užili několik dní písečné pláže, s jedním večerním deštěm, prohlídku Akvária v Tampě, procházku Saint Petersburgem a příjemně odpočatí se nechali odvézt zpět na letiště do Orlanda.

Takže před více než 17 lety to byl velmi kladný zážitek, jak je to teď netuším. Do USA už jezdím sám na sebe. Nic mě nesvazuje, nikdo neomezuje a dost ušetřím.

Neregistrovaný uživatel
05.03.2017 22:47 37.188.136.***
Re: America Tours  

Lidi a jejich otcove zvlaste jsou nepoucitelni:-)

Neregistrovaný uživatel
05.03.2017 22:44 37.188.136.***
Re: America Tours  

Jak to tady ctu tak vdim, ze nejlepsi bylo,kdyby vas niceho jazyka zejmena neznaly otec, zustal radsi doma. Protoze svym chovanim zkazil dalsim ucastnikum zajezdu drahou dovolenou:-(

Neregistrovaný uživatel
05.03.2017 18:33 194.213.47.***
Re: America Tours  

hlavně stále si na něco stěžovat, ale nastudovat si podmínky zájezdů, to ne....mám pocit, že si stále jen na něco umíme stěžovat a nakonec se ukáže, že vlastně řveme z neznalosti zákona :-),bohužel.

Neregistrovaný uživatel
05.03.2017 17:03 82.145.220.***
Re: America Tours  

To je pravda je naivni myslet si ze pruvodce poleti z ČR. V katalozich maji totiz napsano, ze pruvodce se se skupinou privita po priletu do USA.

Neregistrovaný uživatel
05.03.2017 16:04 194.213.47.***
Re: America Tours  

Nezlobte se ,ale tohle info by bylo první, pokud bych otce někam posílala.Měli jste se snad ihned zeptat, jak probíhá cesta, to že jsou přelety v Evropě je jasné, o to spíše bych se při nákupu informovala co a jak.Mimochodem očekávat , že poletí průvodce s vámi z ČR je celkem naivní.Většinou jsou v místě a lidé přilétávají sami :-)

Neregistrovaný uživatel
05.03.2017 06:36 89.248.248.***
America Tours  

Dobrý den, můj otec byl s touto cestovní kanceláří na zájezdu Křížem Krážem USA. Při koupi zájezdu mu však nikdo neřekl, že z Prahy poletí sám, bez jakéhokoliv průvodce, a to ještě když se nejedná o přímý let, ale let s přestupy na velkých mezinárodních letištích. Otec byl tak celou dobu ve stresu, na letištích nevěděl, kam má jít a protože nezná jazyk, tak se ani nemohl nikde zeptat. Taky ho na pobočce přesvědčili, aby si koupil hodně letů nad městy a kaňony. Bohužel na místě se dozvěděl, že i když předem vše zaplatil, tak v den, který připadá v programu na dané místo, se lety vůbec neukutečňují. Pak se složitě řešilo, jestli mu peníze vrátí. Taky přišel v podstatě o velkou část programu uvedeného v katalogu, protože při tomto zájezdu je čas strávený na památkách zcela minimální a pokud již zaplatil za přelet a nechce přijít o peníze, tak v podstatě běžnou prohlídku neuvidí. A ještě k tomu na něj ostatní účastníci zájezdu byli naštvaní, protože průvodkyně ho musela na letiště odvést, přivést a někdy tam s ním i zůstat, takže ostatní nechala po městech a památkách volně běhat bez jakéhokoliv výkladu. Na to samozřejmě ostatní nadávali a ještě se zlobili na otce. Myslíme si s otcem, že by tak velká cestovní kancelář měla mít vše lépe zorganizované a sdělovat již při koupi zájezdu účastníkům úplné a pravdivé informace, aby je účastnícinezjišťovali s rozčarováním až na místě poté, co už vše zaplatili.

Neregistrovaný uživatel
05.02.2017 11:55 89.248.248.***
Nejhorší zájezd, který jsme zažili  

Musím se připojit k negativním zkušenostem s CK Americatours. Tak hrozný zájezd jsem ještě nezažil. Průvodce, který byl současně řidičem, věděl o USA méně než my, k památkám nebyl schopen říct nic. Nechal nás i po velkých městech chodit samotné s mapou v ruce s odůvodněním, že je unaven z důvodu řízení. Výklad nám nepodával ani v autě, kde nás obtěžoval řešením svých osobních problémů, ze kterých jsme měli všichni hlavu jak balón namísto toho, abychom si na dovolené odpočinuli a něco se dozvěděli, když už jsme zaplatili takové peníze za zájezd. Ve spoustě případů došlo odchýlení se od programu, že jsme neviděli památky uvedené v katalogu. Když jsme na to upozornili průvodce, tak jen pokrčil rameny a řekl, že se to do katalogů dává kvůli nalákání zákazníků, ale že to leží mimo trasu, takže je v podstatě nemožné se na ta místa dostat. Že by nám někdo vrátil peníze anebo se alespoň omluvil, tak to v žádném případě. CK se nám vysmála a sdělila, že pokud něco chceme, ať se s nimi soudíme. Tak arogantní přístup jsem skutečně ještě nezažil a pokud někdo chce vidět USA tak doporučuji s jinou CK, protože jinak za velké peníze můžete mít zkaženou celou dovolenou.

Neregistrovaný uživatel
26.07.2016 08:17 194.213.41.***
 

S Americatours mám negativní zkušenost, pravda, již starou, neb jsem si u nich koupil poznávačku na Floridu s odletem 13.9.2001, z pochopitelných důvodů z cesty sešlo, avšak CK nám nechtěla vrátit peníze za zrušený zájezd, s tím, že došlo ke stornu z naší viny:-( peníze vrátili až po pohrůžce soudem. Teď jsem chtěl vědět s kým tato CK poletí na Floridu 22.10. dle jejich katalogu, odpověď nemastná neslaná že létají s tou či ono společností že to budou vědět asi měsíc před odletem. Takže radši s nima asi ne...

Neregistrovaný uživatel
25.07.2016 23:47 95.90.221.***
never more  

S touto firmou již nikdy nepojedu. Připravili mi několik bezesných nocí na dovolené a spoustu nervů. Objednali jsem si individuální cestu a leteckou dopravu. Můj první kontakt byl pan Krucký a byl jsem nadšen. Objednávky a kvalita byla bez problémů. Příjemný, pomohl, poradil, vše skvělé.

Pak nás předal k realizaci zájezdu nějaké Knotkové a od nepříjemného pocitu, že obtěžujeme, jsme se dopracovali k hororu. Neschopnost této dámy je monumentální. Již ve fázi před odletem byly její reakce na maily poněkud opožděné – 1-2 týdny. Pravé problémy nastaly až o dovolené. Cesovali jsme autem z Phoenixu do San Francisca, odkud jsme měli letět na Havaj. Letenky nám koupila přes American Airlines (AA), ale let byl operován Alaska Airlines. 4 dny před odletem přišel mail, že byl let bez náhrady zrušen ze strany AA, ale že zajistili náhradu. Měli jsme původně letět v 9ráno a doletět tam v poledne. Náhrada byla přes Phoenix s přestupem a přílet v noci. To by rozbilo plány s shuttlem z letiště, srazem s ubytovatelem, …

Překvapilo mě, že údajně zrušený let je stále v nabídce Alaska. Dcera umí naštěstí výborně anglicky. Zavolala na Alaska, kde řekli, že jsme stále vedeni na jejich letu. AA řekli, že to není problém, jen musí zavolat cestovka, která to platila, aby uvolnila letenky do Phoenixu a vrátila je zpět na přímý let.

Zavolal jsem do America Tours (ve 3 v noci kvůli posunu času, ale stejně jsem nemohl kvůli tomu spát) a žádal je o vyřešení problému. Knotková nejdříve tvrdila, že je to chyba AA a nejde s tím nic dělat. Prý to není první problém s AA. Když jsme jí řekli o tom, co řekli v AA, že stačí, aby zavolali, začala uvažovat, že možní pošle mail, ale že nemá adresu. Když jsme ji žádali, aby zavolala, řekla, že nemá číslo. Pomohli jsme jí tím, že je na stránkách AA. Pak něco blekotala o časovém posunu. Informace, že jsou tam 24 hodin denně nepomohla. Pak se zatvrdila a řekla, že to nejde a že se s námi nebude bavit, že máme letenky a můžeme být rádi, že letíme.

Zkoušel jsem to přes i přes pana Kruckého, který se ale letenkami nezabýval. Snažil se, ale tlumočil nám jen její nesmysly o zlých AA. K dovršení všeho majitel Am. Tour potvrdil, že ta Knotková jedná právně.

I pokud bych ten nesmysl přijal, pak se musím ptát, proč koupila letenky u nespolehlivého poskytovatele a nekoupila to rovnou od Alaska.

To byl náš poslední kontakt s touto CK. Ani se nezeptali, jak let dopadl, jestli jsme dalších 14 na Havaji byli spokojeni. Prostě nás hodili přes palubu.

A pokud by vás zajímalo, jak to dopadlo, tak i přes obstrukce a neschopnost Knotkové i majitele jsme letěli přímo s Alaska. Po asi 10 telefonátech s AA a Alaska pořád nechápali, proč CK situaci nenapraví. Pořád jsme byli na přímém letu a měli i sedadla. Problém byl, že oba odlety byly prakticky současně, ale na různých terminálech. Byly to nervy. Pokud by nevyšla Alaska, těžko bysme stihli let AA do Phoenixu. Šli jsme k Alaska a doufali, že to dobře dopadne. Byla tam obrovská fronta a byly nervy, jestli nás vezmou. První letenka vypadla ale druhá se zablokovala. Následovalo dlouhé vysvětlování a 45 min telefonát k AA. Nějaká vysoce postavená managerka u AA situaci vyřešila s tím, že poruší pravidla, bude ignorovat rezervaci CK a přendá letenky na původní trasu. Od Alaska i AA padaly poznámky o neprofesionalitě a stupiditě America Tours.

Takže za mě už nikdy. Pokud by s nimi někdo cestovat chtěl, tak si kupte letenky sami, ať nejste rukojmí diletantů ale můžete si případné problémky jednoduše vyřešit sami.

Zpět na všechny diskuze