A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Diskuze

Původní dotaz

America tours

11.01.2009 13:09:41 | fiona
fiona
Předem, než zde začnu chválit America tours, chci jen podotknout, že NEJSEM jejím zaměstnancem, pouze mám velice dobré zkušenosti. Byla jsem na jednom organizovaném poznávacím zájezdu - Západ USA , klasický okruh, v létě 2007. Vše proběhlo na výtečnou, skvěle zorganizováno, vynikající průvodce a zároveň řidič Radovan. Asi měsíc před odletem jsme měli v hlavním sídle CK v Liberci informační schůzku, kde jsme se měli možnost dozvědět různé praktické informace a rady na naši cestu, včetně kompletních názvů všech hotelů na trase. Dále jsem přes America tours sjednávala několikrát letenky a hotely v USA pro mé individuální cesty, vše bylo k mé naprosté spokojenosti.Jelikož jsme z Prahy, jednám vždy jen s paní Klárovou v pobočce v Ječné ulici. Jsem si jistá, že mé všechny budoucí cesty do USA budu realizovat pouze přes America tours, nemám důvod měnit.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
26.07.2016 08:17 194.213.41.***

S Americatours mám negativní zkušenost, pravda, již starou, neb jsem si u nich koupil poznávačku na Floridu s odletem 13.9.2001, z pochopitelných důvodů z cesty sešlo, avšak CK nám nechtěla vrátit peníze za zrušený zájezd, s tím, že došlo ke stornu z naší viny:-( peníze vrátili až po pohrůžce soudem. Teď jsem chtěl vědět s kým tato CK poletí na Floridu 22.10. dle jejich katalogu, odpověď nemastná neslaná že létají s tou či ono společností že to budou vědět asi měsíc před odletem. Takže radši s nima asi ne...

Neregistrovaný uživatel
25.07.2016 23:47 95.90.221.***
never more  

S touto firmou již nikdy nepojedu. Připravili mi několik bezesných nocí na dovolené a spoustu nervů. Objednali jsem si individuální cestu a leteckou dopravu. Můj první kontakt byl pan Krucký a byl jsem nadšen. Objednávky a kvalita byla bez problémů. Příjemný, pomohl, poradil, vše skvělé.

Pak nás předal k realizaci zájezdu nějaké Knotkové a od nepříjemného pocitu, že obtěžujeme, jsme se dopracovali k hororu. Neschopnost této dámy je monumentální. Již ve fázi před odletem byly její reakce na maily poněkud opožděné – 1-2 týdny. Pravé problémy nastaly až o dovolené. Cesovali jsme autem z Phoenixu do San Francisca, odkud jsme měli letět na Havaj. Letenky nám koupila přes American Airlines (AA), ale let byl operován Alaska Airlines. 4 dny před odletem přišel mail, že byl let bez náhrady zrušen ze strany AA, ale že zajistili náhradu. Měli jsme původně letět v 9ráno a doletět tam v poledne. Náhrada byla přes Phoenix s přestupem a přílet v noci. To by rozbilo plány s shuttlem z letiště, srazem s ubytovatelem, …

Překvapilo mě, že údajně zrušený let je stále v nabídce Alaska. Dcera umí naštěstí výborně anglicky. Zavolala na Alaska, kde řekli, že jsme stále vedeni na jejich letu. AA řekli, že to není problém, jen musí zavolat cestovka, která to platila, aby uvolnila letenky do Phoenixu a vrátila je zpět na přímý let.

Zavolal jsem do America Tours (ve 3 v noci kvůli posunu času, ale stejně jsem nemohl kvůli tomu spát) a žádal je o vyřešení problému. Knotková nejdříve tvrdila, že je to chyba AA a nejde s tím nic dělat. Prý to není první problém s AA. Když jsme jí řekli o tom, co řekli v AA, že stačí, aby zavolali, začala uvažovat, že možní pošle mail, ale že nemá adresu. Když jsme ji žádali, aby zavolala, řekla, že nemá číslo. Pomohli jsme jí tím, že je na stránkách AA. Pak něco blekotala o časovém posunu. Informace, že jsou tam 24 hodin denně nepomohla. Pak se zatvrdila a řekla, že to nejde a že se s námi nebude bavit, že máme letenky a můžeme být rádi, že letíme.

Zkoušel jsem to přes i přes pana Kruckého, který se ale letenkami nezabýval. Snažil se, ale tlumočil nám jen její nesmysly o zlých AA. K dovršení všeho majitel Am. Tour potvrdil, že ta Knotková jedná právně.

I pokud bych ten nesmysl přijal, pak se musím ptát, proč koupila letenky u nespolehlivého poskytovatele a nekoupila to rovnou od Alaska.

To byl náš poslední kontakt s touto CK. Ani se nezeptali, jak let dopadl, jestli jsme dalších 14 na Havaji byli spokojeni. Prostě nás hodili přes palubu.

A pokud by vás zajímalo, jak to dopadlo, tak i přes obstrukce a neschopnost Knotkové i majitele jsme letěli přímo s Alaska. Po asi 10 telefonátech s AA a Alaska pořád nechápali, proč CK situaci nenapraví. Pořád jsme byli na přímém letu a měli i sedadla. Problém byl, že oba odlety byly prakticky současně, ale na různých terminálech. Byly to nervy. Pokud by nevyšla Alaska, těžko bysme stihli let AA do Phoenixu. Šli jsme k Alaska a doufali, že to dobře dopadne. Byla tam obrovská fronta a byly nervy, jestli nás vezmou. První letenka vypadla ale druhá se zablokovala. Následovalo dlouhé vysvětlování a 45 min telefonát k AA. Nějaká vysoce postavená managerka u AA situaci vyřešila s tím, že poruší pravidla, bude ignorovat rezervaci CK a přendá letenky na původní trasu. Od Alaska i AA padaly poznámky o neprofesionalitě a stupiditě America Tours.

Takže za mě už nikdy. Pokud by s nimi někdo cestovat chtěl, tak si kupte letenky sami, ať nejste rukojmí diletantů ale můžete si případné problémky jednoduše vyřešit sami.

Vojtěch Karas
14.12.2009 17:03 77.48.122.***
America tours  

S America tours jsem byl jednou na zájezdu Východ USA-8 dní. Spokojenost celkem ANO. Až na toto: Součástí zájezdu, byla i plavba na člunech pod Niagarskými vodopády. Niagára kde měla být plavba byla zmrzlá a proto žádné lodě nejezdily.Ptal jsem se průvodce, zda CK mi vrátí peníze. On odpověděl: Zkuzte to. Tak jsem to po návratu zkusil a nastal horor-vše možné vytáčky, že to nejde atd.Až když jsem jim pohrozil, že to dám do tisku tak mi vrátily celkem 500Kč za 2 osoby.Jinak průvodce(mladý pán asi 20-30 let byl perfektní na 100%).

• Anonym (5)
  • Anonym (4)
svanen
10.12.2009 12:49 90.179.106.***
RE: RE: RE: Špatná zkušenost  

to Sládkovi: tak to ten náš nebyl, náš byl David. Díky za odpověď

• Anonym (5)
  • Anonym (8)
Sládkovi
09.12.2009 20:21 82.113.48.***
RE: RE: Špatná zkušenost  

Průvodce i řidič se jmenoval pan Trajko Truhlář.

• Anonym (3)
  • Anonym (2)
svanen
09.12.2009 15:47 81.201.62.***
RE: Špatná zkušenost  

to Sládkovi: můžete prosím napsat alespoň křestní jméno řidiče? Zajímalo by mě, zda se jedná o stejnou osobu, se kterou jsme měli i my špatnou zkušenost na jiném zájezdu. Děkuji

• Anonym (3)
  • Anonym (9)
Sládkovi
08.12.2009 23:25 82.113.48.***
Špatná zkušenost  

Chtěla bych reagovat na pochvalný článek o America Tours.Naše zkušenost je, bohužel, opačná. Letos v září jsme podnikli zájezd Východ USA. Naše vysněná dovolená(poprvé do USA) se změnila díky průvodci a řidiči v jedné osobě na zájezd plný stresu a špatné nálady. Renomovaný průvodce CK se na zájezd absolutně nepřipravil, navíc byl velmi špatný řidič.Hrozilo, že zájezd budeme muset v polovině stornovat.Zájezd jsme reklamovali přímo z USA, tedy včas. Při osobním rozhovoru s ředitelem CK jsme se snažili vše vysvětlit. Výsledkem rozhovoru bylo "odškodné" ve výši 25OO,Kč na osobu, což nám přišlo směšné při tom, v jaký stres se naše dovolená proměnila. Tak tolik názor z druhé strany.

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
Divadlo Litvínov
13.02.2009 23:09 88.101.132.***
Souhlasíme  

CK America tours zajišťovala našemu divadlu několikrát pronájmy aut během pracovních cest po USA. Vždy bez problémů.:-D Letos máme jet do Mexica a chceme celou cestu také zajistit přes tuto CK. Doufáme, že budeme opět spokojeni.

• Anonym (3)
  • Anonym (2)
fiona 11.01.2009 13:09
America tours  

Předem, než zde začnu chválit America tours, chci jen podotknout, že NEJSEM jejím zaměstnancem, pouze mám velice dobré zkušenosti. Byla jsem na jednom organizovaném poznávacím zájezdu - Západ USA , klasický okruh, v létě 2007. Vše proběhlo na výtečnou, skvěle zorganizováno, vynikající průvodce a zároveň řidič Radovan. Asi měsíc před odletem jsme měli v hlavním sídle CK v Liberci informační schůzku, kde jsme se měli možnost dozvědět různé praktické informace a rady na naši cestu, včetně kompletních názvů všech hotelů na trase. Dále jsem přes America tours sjednávala několikrát letenky a hotely v USA pro mé individuální cesty, vše bylo k mé naprosté spokojenosti.Jelikož jsme z Prahy, jednám vždy jen s paní Klárovou v pobočce v Ječné ulici. Jsem si jistá, že mé všechny budoucí cesty do USA budu realizovat pouze přes America tours, nemám důvod měnit.

• Anonym (5)
  • Anonym (10)
Zpět na všechny diskuze